Koronawirus ATAKUJE w Opolu. Zakażenia w Zespole Szkół Specjalnych i przedszkolu nr 55

2021-03-04 18:24 PAP at
Koronawirus ATAKUJE w Opolu. Zakażenia w Zespole Szkół Specjalnych i przedszkolu nr 55
Autor: Alexandra_Koch/cc0/pixabay Na kwarantannę trafiło 8 uczniów ZSS i 66 przedszkolaków.

Według komunikatu Urzędu Miasta Opola w Zespole Szkół Specjalnych w Opolu pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymała osoba zatrudniona jako pomoc nauczyciela. Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u czterech pracowników przedszkola nr 55 w Opolu. Kwarantanną zostało objętych łącznie ponad 70 osób uczęszczających do obu placówek edukacyjnych.

Koronawirus w opolskiej szkole i przedszkolu

Według komunikatu Urzędu Miasta Opola w Zespole Szkół Specjalnych w Opolu pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymała osoba zatrudniona jako pomoc nauczyciela. Sanepid zdecydował o objęciu kwarantanną ośmiu uczniów. Potrwa ona do poniedziałku, 8 marca. W przedszkolu nr 55 zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch nauczycielek i u dwóch pracowników niepedagogicznych. Na kwarantannę trafiły dzieci z trzech grup, łącznie 66 przedszkolaków.

PRZECZYTAJ: Opole. Szpital PRZESUWA SZCZEPIENIA! Ile osób zaszczepionych w Opolskiem? 

Niestety to nie jedyne placówki edukacyjne w Opolu dotknięte trzecią falą pandemii koronawirusa. Rzecznik ratusza przekazała informację o wykryciu zakażenia u dwóch nauczycielek i dwóch pracowników niepedagogicznych w trzech innych przedszkolach. Jak poinformowała Katarzyna Oborska-Marciniak, na kwarantannę skierowano 76 dzieci z przedszkoli nr 2, 3 i 5.

ZOBACZ: Ten PORÓD odbierało blisko 20 osób! Pierwsze takie narodziny w Polsce w 2021 roku [ZDJĘCIE]

Z zawałem odesłano ją ze szpitala