Koronawirus w Polsce! Kolejny przypadek zarażenia!

i

Autor: OM Koronawirus w Polsce! Kolejny przypadek zarażenia!

Koronawirus na Opolszczyźnie. Wykryto trzy nowe przypadki COVID-19

2020-03-22 21:29

W niedzielę, 22 marca w godzinach wieczornych, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych siedmiu przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdzone zostały pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich są trzy osoby z województwa opolskiego. Kim są chorzy i jaki jest ich stan?

- Mamy 7 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 634/7 - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. 

Kim są nowi zarażeni z województwa opolskiego?

12 potwierdzony przypadek w województwie opolskim to kobieta w średnim wieku z pow.nyskiego. Kobieta jest w dobry stanie. W minionym tygodniu wróciła z Niemiec. Aktualnie przebywa w izolacji domowej. 13 przypadek to mężczyzna w średnim wieku z pow. kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna jest w stanie dobrym, nie wymaga hospitalizacji. Miał kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Przebywa na kwarantannie domowej. 14 przypadek to kobieta w średnim wieku z pow. kędzierzyńsko-kozielskiego. Kobieta jest w stanie dobrym, nie wymaga hospitalizacji. Miała kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Przebywa na kwarantannie domowej - poinformowało biuro prasowe Wojewody Opolskiego.

Łącznie w Polsce zanotowano już 634 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, siedem osób zmarło. W najbliższych dniach liczba zakażonych ma rosnąć lawinowo - ostrzegał w mijającym tygodniu Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport 20 marca 2020