Szczepienia na koronawirusa. Kluczbork odwołuje pacjentów

i

Autor: UM Kluczbork Szczepienia na koronawirusa. Kluczbork odwołuje pacjentów

Koronawirus w Polsce. Kluczbork ODWOŁUJE szczepienia! Powód? "Możemy się tylko domyślać..."

2021-04-20 10:16

Szczepienia przeciw COVID-19. Kluczbork przekłada terminy szczepień we wcześniej wyznaczonym punkcie. Władze miasta zdradzają, że punkt miał wystartować już 12 kwietnia, będąc tym samym pierwszym w województwie opolskim. Tak się jednak nie stało. "Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, szczepienia w kluczborskim Punkcie Szczepień Masowych najprawdopodobniej nie rozpoczną się w tym tygodniu" - komentuje urząd.

Punkty szczepień powszechnych. Powstały w ramach pomysłu rządu - w każdym powiecie ma się znaleźć jeden. Pierwszych 16 zaczęło swoją działalność już w poniedziałek (19 kwietnia) w ramach pilotażu. Docelowo ma ich być 471 w całym kraju

Zobacz koniecznie: Opole: Na Toropolu ruszyły szczepienia! Cała Opolszczyzna zaszczepiona za 14 tygodni?!

W każdym powiecie władze wybierają miejsce odpowiednie do stworzenia takiego punktu. W Kluczborku jeszcze w marcu prywatny szpital Vital Medic podjął - jak relacjonuje sam urząd - szybkie, konkretne i skuteczne działania, aby taki punkt uruchomić na hali będącej częścią Kampusu Stobrawa.

- Zgodnie z ustaleniami z Opolskim Oddziałem NFZ mieliśmy być gotowi na 12. kwietnia, a codziennie miały być szczepione setki osób. Punkt był gotowy na czas, wyposażony we wszystkie niezbędne meble, sprzęty, instalacje - przekonują władze miasta.

Niestety, w kluczborskim punkcie nikt się, jak dotąd, nie zaszczepił. Miejsce zostało zgłoszone do NFZ i system zapisu na szczepienia (prowadzony przez NFZ) rozpoczął zapisy na szczepienia. W ciągu kilku pierwszych dni zapisało się ponad 700 osób.

Kilka dni przed planowanym otwarciem, Urząd Miasta w Kluczborku otrzymał informację, jakoby szczepionki miały dotrzeć nie wcześniej, niż 19 kwietnia.

- Organizacyjnie byliśmy i jesteśmy gotowi aby szczepić nawet 1200 – 1500 osób dziennie. Jednak zabrakło szczepionek. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, tym bardziej, że nikt tak naprawdę nie wie kiedy nasz punkt będzie mógł zacząć spełniać swoją rolę. Mamy jednak nadzieję, że odpowiednia ilość dawek dotrze do nas w możliwie krótkim czasie - komentuje ratusz.

Osoby już zapisane na szczepienia są teraz informowane o wyznaczeniu nowego terminu.

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany