Sprzęt od handlarzy papierosami trafił do szpitala! [ZDJĘCIA]

i

Autor: KAS

Sprzęt w dwóch szpitalach zakaźnych pochodzi z NIELEGALNEJ fabryki papierosów [ZDJĘCIA]

2021-04-19 11:50

Szokujący transfer! Do dwóch opolskich szpitali zakaźnych trafił sprzęt pochodzący z nielegalnej, zlikwidowanej przez prokuraturę i CBŚP fabryki papierosów. Agregat prądotwórczy i kompresory zasiliły wyposażenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Szpitala Wojewódzkiego.

3 Polaków i 7 Białorusinów: ich działania mogły osłabić Skarb Państwa o ponad 24 miliony złotych. Ostatecznie - zasilili magazyny dwóch opolskich szpitali.

Opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) i Prokuratura Krajowa z początkiem listopada 2020 roku poinformowały o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej, która produkowała nielegalne papierosy. Towar trafiał na rynek krajowy i zagraniczny: w fabryce zabezpieczono 4,8 mln szt. papierosów, prawie 18 ton tytoniu i... urządzenia, m.in. do produkcji i pakowania papierosów. Hala znajdowała się na terenie woj. wielkopolskiego, a wewnątrz niej były linie technologiczne do produkcji i paczkowania papierosów, czy maszyny do suszenia i rozdrabniania tytoniu. Urządzenia mogły produkować ok. 2 tys. papierosów na minutę, co pozwalało wyprodukować ich dziennie ok. 1,2 mln, a w skali miesiąca ponad 25 mln.

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki

Zatrzymanym - Polakom i Białorusinom - przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych i popełnienia przestępstw karnych skarbowych. W listopadzie 2020 roku Krajowa Administracja Skarbowa zaznaczała, że ta sprawa jest rozwojowa. 15 kwietnia 2021 roku poinformowano o kolejnych krokach.

Część urządzeń pochodzących z nielegalnej fabryki: agregat i kompresory, przekazano dwóm szpitalom w Opolu: USK i szpitalowi wojewódzkiemu. Tam posłużą jako pomoc na zakaźnych oddziałach COVID-owych.

- W związku z możliwością przekazania przedmiotów zajętych w trakcie postępowania karnego instytucjom walczącym z epidemią, KAS i CBŚP przy wsparciu 10 Opolskiej Brygady Logistycznej dostarczyły szpitalom agregat prądotwórczy i kompresory - komentują przedstawiciele Opolskiej KAS. Zamontowanie agregatu i kompresorów zwiększy bezpieczeństwo zasilania urządzeń wykorzystywanych do diagnostyki i leczenia pacjentów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany