Koronawirus. Znamy wyniki TESTÓW nauczycieli! Opolskie na KOŃCU stawki?! Ilu chorych?

2021-01-19 8:25 mgorecki
Powrót do szkół: MEN podało wyniki testów na koronawirusa wśród nauczycieli. Ile procent jest zakażonych?
Autor: Pixabay

Rząd podsumował akcję testowania nauczycieli, która trwała w całym kraju od 11 do 17 stycznia. Województwo opolskie na ostatnim miejscu pod względem nauczycieli chętnych na testy w kierunku SARS-COV-2. Ile nauczycieli zrobiło sobie testy? Ilu jest chorych? Sprawdź najnowszą analizę na se.pl

Masowe testowanie nauczycieli. Najmniej chętnych na Opolszczyźnie

W całej Polsce od 11 do 17 stycznia trwała akcji testowania nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół na obecność koronawirusa. Wymazy pobrano w sumie od ponad 136 tys. osób. Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 2591 osób, to ok. 2 proc. wszystkich wyników badań.

W województwie opolskim - w skali kraju - najmniej nauczycieli zdecydowało się na testowanie: tylko 71 proc. Według rządowych danych, najwięcej chętnych zgłosiło się w województwach:

  • warmińsko-mazurskim 87 proc.,
  • pomorskim 87 proc.,
  • podkarpackim 85 proc.,
  • zachodniopomorskim 83 proc.

Badania były dobrowolne i bezpłatne. Zgłaszać mogli się nauczyciele i pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Opolskie. Ilu nauczycieli zrobiło test na COVID-19? Ilu jest chorych?

Małgorzata Gudełajtis rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu poinformowała, że początkowo w województwie opolskim do testów zgłosiły się 4736 osoby. Z nich, ostatecznie testom poddało się tylko 3382 nauczycieli. Wśród nich dodatnie wyniki (obecność SARS-COV-2) stwierdzono u 4 proc. badanych.

Tarczyński znowu w formie. Chce zakazać Polakom mówienia po niemiecku? Komentarz Adama Federa [WIDEO].