Leciał 150 km/h mimo czterech sądowych ZAKAZÓW! Wyprzedził... TAJNIAKÓW! [ZDJĘCIE]

2021-01-26 12:57 mg
Opole. Pędził 150 km/h w zabudowanym! Wyprzedził... TAJNIAKÓW!
Autor: opolska.policja.gov Opole. Pędził 150 km/h w zabudowanym! Wyprzedził... TAJNIAKÓW!

Beztroski, 30-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego (woj. opolskie) wyprzedził w terenie zabudowanym nieoznakowany radiowóz. W obowiązującej "pięćdziesiątce" rozwinął nawet 150 kilometrów! Prawdziwy szok wciąż był dopiero przed tajniakami. Mężczyzna miał na koncie 4 zakazy sądowe!

W niedzielny poranek (24 stycznia) policjanci ruchu drogowego komendy miejskiej patrolowali podopolskie miejscowości. Mundurowi służbę pełnili w nieoznakowanym radiowozie. Około godz. 11:00 w obszarze zabudowanym wyprzedził ich pędzący z dużą prędkością kierowca osobowego peugeota. Policjanci ruszyli za nim w pościg dając mu sygnały do zatrzymania.

Okazało się, że za kierownicą siedzi 30-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Policjanci sprawdzili narwanego kierowcę w policyjnych systemach. Wtedy okazało się, że mężczyzna ma... cztery aktywne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów mechanicznych!

Za każdym razem, po wydanym przez sąd zakazie, 30-latek nadal siadał za kierownicę samochodu. Takie zachowanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

W sprawie prowadzone jest policyjne dochodzenie. Kierujący działał w warunkach recydywy, stąd musi liczyć się z karą do 7,5 roku więzienia.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Adamie Niedzielski, zostaw politykę