Opole. DZIŚ dostawa szczepionek na Toropol! Kiedy wznowienie szczepień?

Od 10 maja szczepienia dla wszystkich
Autor: SHUTTERSTOCK Od 10 maja szczepienia dla wszystkich

Toropol, pilotażowy punkt szczepień powszechnych, zapowiedział we wtorek wstrzymanie szczepień na kilka dni z powodu braku szczepionek. Dawki przygotowane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych wystarczyły na 23 godziny, a kierownik punktu szczepień dr Tomasz Halski informował o problemach ze złożeniem kolejnego zamówienia. Alarm jednak odwołany? Kilka godzin później kierownik zapowiedział nową dostawę. Dotrze jeszcze dziś, w środę 21 kwietnia.

Punkt szczepień na opolskim Toropolu otworzył się w poniedziałek 19 kwietnia, przyjmując i szczepiąc pierwszego dnia 500 osób. Tego dnia, jak zdradził kierownik, kilka osób zarejestrowanych na iniekcję nie stawiło się na miejscu, dlatego szansę na zaszczepienie otrzymały osoby bez wyznaczonego terminu, za to z ważnym e-skierowaniem. Kolejnego dnia, we wtorek 20 kwietnia, planowo punkt ponownie miał zaszczepić 500 osób... i to tyle. Szczepionek zabrakło.

Dr Tomasz Halski poinformował, że od środy (21.04.21) Toropol wstrzymuje szczepienia, a jeszcze we wtorek pod lodowiskiem mogą zjawić się osoby, które otrzymały e-skierowanie, bo być może udać się zaszczepić nawet bez zarejestrowanej wizyty. Kilka godzin później kierownik poinformował o zapowiedzi dowozu w środę na Toropol dwóch tysięcy szczepionek - dotrą ok. południa. Prawdopodobnie będą mogły być podawane jeszcze tego samego dnia. 

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu