Opole. Kierowca TIRA miał prawie 3 promile! To NIE ON spowodował wypadek?! [ZDJĘCIA]

2021-01-22 13:36 mgorecki
Zawada: Tragiczny wypadek. DK45 zablokowana na 6 godzin
Autor: OSP Zawada Zawada: Tragiczny wypadek. DK45 zablokowana na 6 godzin

Tragiczny wypadek w Zawadzie niedaleko Opola zablokował drogę krajową 45 na blisko 6 godzin. Młody kierowca ciężarowego Mercedesa miał prawie 3 promile! Najprawdopodobniej to nie on spowodował wypadek...

Wypadek w Zawadzie

W czwartek (21 stycznia) ok. 14:30 na drodze krajowej nr 45 na trasie Opole – Kluczbork przed Zawadą doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki volkswagen z pojazdem ciężarowym marki Mercedes.

Już na początku świadkowie relacjonowali, że droga jest całkowicie zablokowana. Ostatecznie, utrudnienia na Dk 45 trwały 6 godzin!

Najnowsze ustalenia policji wskazują, że za kierownicą TIR-a siedział 22-letni mężczyzna. W momencie wypadku miał prawie 3 promile. W rozmowie z Radiem Opole młodszy aspirant Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zdradza, że najprawdopodobniej wypadek spowodował kierowca auta osobowego, który był trzeźwy. Dopiero w wyniku czynności podjętych przez mundurowych po wypadku wyszło na jaw, że 22-latek jest pijany.

Kierowca samochodu osobowego miał wpaść w poślizg i wylecieć przez przednią szybę samochodu. Odniósł poważne obrażenia ciała.

Kolejki ustawiają się do rejestracji do szczepień