Opole: Koronawirus zabrał PIWO "pod chmurką"! Jedyna "strefa" ZNKNIE!

2020-05-28 16:54 Mgorecki
Opole: Rada Miasta zdecydowała. W mieście zniknie strefa piwa pod chmurką
Autor: MS Opole: Rada Miasta zdecydowała. W mieście zniknie strefa piwa "pod chmurką"

Opole. W czwartek (28 maja) Rada Miejska zdecydowała: jedyna strefa wolna od zakazu spożywania alkoholu w miejscu publicznym zostanie chwilowo wyłączona. Precyzyjniej; w 2018 r. uchwała wprowadziła ustępstwo od zakazu spożywania alkoholu, a teraz uchwałę uchylono. W Opolu piwa pod chmurką nie wypijemy. Przynajmniej przez jakiś czas.

Policja opolska zgłosiła do ratusza wniosek o tymczasowe uchylenie zakazu spożywania alkoholu. Funkcjonariusze z obawy przed rozprzestrzenieniem się koronawirusa chcieli ograniczyć gromadzenie się młodych osób na Bulwarach Nadodrzańskich, gdzie ta strefa obowiązuje.

Czytaj więcej: Opole: Jedyna strefa WOLNA od zakazu picia alkoholu ZAGROŻONA? Policja USPOKAJA! [TYLKO U NAS]

Żeby jednak zmienić obowiązujący przepis, nad pomysłem musiała głosować Rada Miejska Opola. Dzisiaj ten wniosek został przegłosowany: piwo "pod chmurką" już w Opolu nie przejdzie. Przynajmniej nie bez mandatu.

Opole. Rada Miejska przegłosowała: znika strefa wolna od zakazu spożywania alkoholu

Uchwała, nad którą głosowali radni: ws. "podjęcia uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wprowadzenia w miejscu publicznym odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych (druk nr 605)" została przegłosowana pięcioma głosami. W sumie głosowało 25 radnych.

Radni, którzy głosowali za przywróceniem zakazu: Sławomir Batko, Elżbieta Bień, Dariusz Chwist, Marek Kawa, Jolanta Kawecka, Elżbieta Kurek, Anna Łęgowik, Marek Masnyk, Piotr Mielec, Łukasz Sowada, Małgorzata Wilkos.

Radni, którzy głosowali za pozostawieniem strefy wolnej od zakazu: Aleksander Iszczuk, Tomasz Kaliszan, Edward Odelga, Przemysław Pospieszyński, Arkadiusz Szymański, Alicja Wiśniewska.

Od głosu wstrzymało się 8 radnych.

Opole: Już bez strefy wolnej od zakazu spożywania alkoholu

Wykonanie uchwały, wprowadzenie jej w życie zależy teraz od prezydenta, a wchodzi w życie w terminie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Diablo prosił mnie żebym go POLICZKOWAŁ. Fiodor Łapin o NIEZNANYCH kulisach pracy trenera. Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.