Opole: Nowa akcja społeczna. W mieście znajdziesz tajemnicze zdjęcia. Co się dzieje?

2021-10-21 13:02
Opole: TU mieszkam. Ruszyła tajemnicza akcja społeczna. O co chodzi?
Autor: DwaOsiem.pl/Fundacja 2.8 Facebook Opole: "TU mieszkam". Ruszyła tajemnicza akcja społeczna. O co chodzi?

Projekt Fundacji 2.8 zyskał dofinansowanie w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych i teraz efekty wszyscy możemy zobaczyć w kilku punktach w mieście. Na czym polega kampania świadomościowa "TU mieszkam"? Objaśniamy!

Fundacja 2.8 wygrała zorganizowany przez miasto konkurs. Centrum Dialogu Obywatelskiego - koordynator konkursu - tłumaczy taki ruch potrzebą wsparcia integracji cudzoziemców. Co zaproponowała Fundacja 2.8? Projekt "TU mieszkam" - czyli 10 obcokrajowców odpowiada na pytanie "Dlaczego Opole" i pozuje do zdjęć. Ich twarze już od poniedziałku (18.10.2021) możecie zobaczyć w wielu punktach w Opolu.

Zobacz też: 30. Finał WOŚP. Sztab się rozgrzewa. W Opolu będzie tygodniowa impreza?! WOŚP 2022

Tęczowy kordon przeszedł ulicami Opola

"TU mieszkam". Obcokrajowcy wybrali Opole. Dlaczego?

Odpowiedź na to pytanie możecie przeczytać sami. W wielu miejscach Opola już od poniedziałku pojawiły się zdjęcia autorstwa Sławomira Mielnika, to fotografie konkretnych 10 osób, które z jakiegoś powodu wybrały Opole. Na citylightach pod zdjęciem znajdziecie ich własną odpowiedź na to pytanie. Sam autor tak komentuje pomysł: "Duże zdjęcie portretowe ma ukazać cudzoziemca na tle miasta i w odniesieniu do ich pracy lub zainteresowań. Fotografie będą podpisane imieniem i nazwiskiem, miejscem pochodzenia -...]"

Gdzie szukać citylight'ów? Podajemy wszystkie lokalizacje:

  • PKP (plac główny),
  • ZOO (wejście główne),
  • Plac Kopernika (obok wejścia do CH Solaris),
  • Plac Wolności,
  • skrzyżowanie ul. Ozimskiej i Żeromskiego,
  • ul. Barlickiego (przed parkingiem NCPP),
  • przystanek przy ul. Sosnkowskiego: (jeden od strony Politechniki, drugi koło Pierożka).

Zdjęcia i krótkie historie obcokrajowców pojawiają się też na Facebooku Fundacji 2.8. Jak dotąd (21.10.2021) opublikowano już 8 z 10 zdjęć. Na citilightach w Opolu fotografie Mielnika pozostaną przez dwa tygodnie - od 18 października, więc jeszcze zdążycie je zobaczyć!

Sonda
Czy Opole jest tolerancyjnym miastem?