30. Finał WOŚP. Sztab się rozgrzewa. W Opolu będzie tygodniowa impreza?! WOŚP 2022

2021-10-19 12:01
wośp opole
Autor: WOŚP Opole/Facebook WOŚP 2022. 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak będzie wyglądał w Opolu?

30. Finał WOŚP. Jubileuszowa zbiórka Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022 odbędzie się 30 stycznia. Do mety zostało więc ponad 100 dni, ale lokalne sztaby już ruszyły z rejestracją. Agnieszka Wiosna ze sztabu w Opolu w rozmowie z Super Expressem zdradziła, jak wyglądają przygotowania i jak potencjalnie może wyglądać przyszłoroczny finał w Opolu.

Jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia 2022 r. Lokalne sztaby z całej Polski w tym tygodniu rozpoczęły rejestrację i planowanie swoich imprez. Niedługo ruszy nabór na wolontariuszy. Jak idą przygotowania w Opolu? Co z koncertami? Zapytaliśmy u źródła.

WOŚP w Opolu. Tak było rok temu: WOŚP 2021. 29. Finał w Opolu. Wielkie zmiany! WAŻNE wydarzenie na nowych zasadach!

Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek

- Chcemy, żeby imprezy zaczęły się już w połowie tygodnia, być może uda się zorganizować więcej niż jeden bieg. Na razie nie zdradzamy jeszcze szczegółów, mogę powiedzieć że podpisujemy umowy przedwstępne, wszystko będzie jasne w styczniu - komentuje Wiosna i dodaje, że opolski sztab zawnioskował o 300 wolontariuszy - podobnie jak w poprzednich latach. - Myślę, że nie będzie z tym problemu, mamy spore grono, także tych stałych wolontariuszy - dodaje. Zapisy chętnych ruszają już 10 listopada. Szczegóły warto śledzić m.in. na oficjalnej stronie WOŚP Opole na Facebooku. W tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednim, zapisy odbędą się w formie online.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra dla okulistyki

Przypomnijmy, 30. Finał WOŚP gra dla okulistyki dziecięcej. Cel ogłosił Jurek Owsiak podczas Zlotu Sztabów 9 października. To pierwsza taka zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, ale nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Fundacja od 20 lat prowadzi m.in. Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tysięcy dzieci, a wzrok uratowano 10 692 wcześniakom.

Sonda
Czy wesprzesz WOŚP w 2022 roku?