Opole. Nauka hybrydowa we wszystkich szkołach! System rotacyjny na dwa sposoby

2020-10-19 9:11 mgorecki
Opole: Wszystkie szkoły w systemie hybrydowym! Zmiana w systemie pracy szkół
Autor: Google Maps/Screenshot Opole: Wszystkie szkoły w systemie hybrydowym! Zmiana w systemie pracy szkół

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r., opolskie szkoły ponadpodstawowe przechodzą na hybrydowy system pracy. Nauka w liceach i technikach w Opolu będzie odbywała się w sposób rotacyjny. Nieco inny system utrzyma LO2 (ul. Pułaskiego 3).

Zgodnie z rozporządzeniem MEN, w żółtej strefie - w której obecnie znajduje się Opole - szkoły ponadpodstawowe mają  pracować na zasadach nauczania hybrydowego, czyli częściowo nauki stacjonarnej i częściowo zdalnej.

W Opolu nauka w szkołach średnich będzie się odbywać w sposób rotacyjny. Większość liceów dzieli uczniów „w poziomie”: czyli od poniedziałku do szkoły idą klasy pierwsze i trzecie. W następnym tygodniu klasy te będą pracować zdalnie, a do szkół na naukę stacjonarną pójdą klasy drugie, które stanowią tzw. podwójny rocznik.

Wyjątkiem jest II LO, które dzieli klasy i grupy na pół, czyli „pionowo” – połowa klasy będzie w szkole, a połowa w domu i będzie brać udział w lekcjach zdalnie. W kolejnym tygodniu uczniowie, którzy pracowali zdalnie, pójdą do szkoły, a na zdalnej nauce w domach pozostanie ta część klasy, która chodziła na zajęcia stacjonarne.

W większości zespołów szkół w pierwszym tygodniu na nauce stacjonarnej będą klasy trzecie i czwarte, ze względu na przygotowanie do egzaminów zawodowych i maturalnych. W kolejnym drugie i trzecie. Sposób organizacji pracy leży w całości po stronie dyrekcji danej placówki.

Gmina Kulesze Kościelne. Koniec bastionu PiS-u! „Prezesie Kaczyński! Niech pan wycofa się z Piątki dla zwierząt!”