Opole. Gdzie zrobić badanie na koronawirusa na NFZ, za darmo? Jakie są kolejki?

2020-10-16 19:06 Michał Górecki
Opole. Gdzie zrobić testy na koronawirusa? badanie na koronawirusa w Opolu. Jakie kolejki?
Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe

Epidemia koronawirusa nie daje o sobie zapomnieć, w województwie opolskim dzienne przyrosty niepokoją coraz bardziej. Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnił listę placówek wykonujących testy na obecność koronawirusa w organizmie. Gdzie w Opolu można wykonać takie badania i komu one przysługują? Przeczytaj na se.pl.

Gwałtownie rośnie liczba zainfekowanych osób, lub takich, którzy podejrzewają u siebie zakażenie SARS-CoV-2 i chcą się przetestować. NFZ udostępnił listę placówek w Opolu, gdzie testy można wykonać za darmo. Nie każdemu przysługuje bezpłatne badanie! Kto może wykonać bezpłatny test w kierunku koronawirusa w punkcie wymazowym?

  • osoba, która wyjeżdża do sanatorium (nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia),
  • osoby, które uzyskały elektroniczne zlecenie wykonania testów w związku z podejrzeniem zarażania koronawirusem,
  • osoby skierowane na test przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Przed udaniem się do punktu pobrań warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt, w jakich godzinach jest otwarty, bo - jak zaznacza opolski NFZ - liczba nowo otwartych punktów codziennie się zwiększa.

Czytaj też: Koronawirus opolskie. Powiaty. Gdzie jest najwięcej ZAKAŻEŃ? [LISTA POWIATÓW]

Uwaga! Placówki nie prowadzą zapisów na pobranie wymazów, żeby wykonać test należy stawić się w punkcie wymazowym i odczekać na swoją kolej. Czas oczekiwania jest uzależniony od liczby osób, które danego dnia chcą wykonać bezpłatne badanie na obecność koronawirusa.

Pełna lista placówek, w których zrobisz darmowe testy na obecność koronawirusa w Opolu i całym województwie, zgodnie z listą umieszczoną na stronie NFZ:

  • 116 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Opolu: Opole, ul. Wróblewskiego 46 - od poniedziałku do niedzieli 6.45-10.00. nr. tel: 261 625 507,
  • SP ZOZ MSWiA w Opolu, ul. Krakowska 44 (punkt pobrań od ul. Korfantego) - od poniedziałku do niedzieli 7.00 – 9.00. nr tel.: 77 401 10 01,
  • Diagnostyka Sp. z.o.o. Opole , ul. Tuwima 1 (przy laboratorium LOMA) - od poniedziałku do soboty 10:30 - 16:00 niedziela 7:00 -12:30. nr. tel: 77 555 90 90,
  • Diagnostyka Sp. z.o.o. Opole, ul. Waryńskiego 30 - Poniedziałek - Niedziela 7:00-11:15/ 22.10.2020 r. i 23.10.2020 r. godz. otwarcia 15.00 – 19.30. nr. tel: 693 941 037.

Testy na koronawirusa w Opolu. Ile trzeba czekać?

Anna Jankowska dyrektor Diagnostyki Sp. z.o.o. zauważa, że chętnych do testów w Opolu jest coraz więcej. - Jest bardzo różnie, ta frekwencja zmienia się z dnia na dzień. Zaczynaliśmy od 5, 10 chętnych dziennie, a teraz jest to ok. 40, czy 50 pacjentów. Wszyscy są przyjmowani, nie było jeszcze takiej sytuacji, żebyśmy kogoś nie przyjęli - mówi w rozmowie z Super Expressem.

Największą grupą osób, które badają się prywatnie, czyli bez skierowania lekarza, to osoby, które chcą się zbadać przed wyjazdem. Okazuje się, że często w takich sytuacjach wynik niestety wychodzi pozytywny i opolanie muszą odwołać swoje plany.

Do tej pory punkty przyjmowały klientów na określone godziny, ale już od soboty się to zmieni.

Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.