Opolskie: 66-latka przez rok okradała ten sam sklep?! Handlowcy ją podliczyli

Krapkowice: Starsza kobieta przez okradała ten sam sklep
Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Krapkowice: Starsza kobieta przez okradała ten sam sklep

Policjanci z Krapkowic zatrzymali 66-letnią kobietę w lipcu, w miejscu zamieszkania. Zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa wpłynęło podczas...ostatniej kradzieży! Dopiero w trakcie policyjnej interwencji okazało się, że kobieta ma na sumieniu o wiele więcej.

Z początkiem lipca br. mundurowi z krapkowickiej policji otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało że starsza kobieta kradnie alkohol i papierosy w jednym z hipermarketów w mieście. Na miejscu - do przyjazdu policji - zatrzymała ją kierowniczka sklepu. Kiedy zjawili się policjanci, wyszło na jaw, że ta kradzież to kropla w morzu...

Istniało podejrzenie, że kobieta nie kradła po raz pierwszy. Sprawie przyjrzeli się śledczy i ustalili, że od lipca 2019 r. 66-latka kradła w jednym, tym samym, krapkowickim sklepie. - Jej łupem padały artykuły spożywcze, alkohol i papierosy. Podczas przeszukania mieszkania kobiety, policjanci znaleźli szereg artykułów spożywczo-przemysłowych pochodzących z kradzieży. Poszkodowani wycenili straty na blisko 35 tysięcy złotych - przekazują policjanci.

Zatrzymana przez policję kobieta usłyszała już łącznie 12 zarzutów kradzieży, do których się przyznała. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi jej do 5 lat wiezienia.

Śledztwo w sprawie mężczyzny który wyskoczył z okna hotelowego