Opolskie wichury. Ranny operator dźwigu, przewrócona ciężarówka. To była ciężka noc!

2021-10-22 8:58
drzewo, wichury
Autor: arch. prywatne Opolskie liczy straty. Przez region przeszły wichury

Opole i okolice. W nocy z czwartku na piątek opolscy strażacy interweniowali blisko 150 razy. Telefony się urywały, a razem z nimi łamały drzewa i przewracały samochody. W miejscowości Pawłów (pow. brzeski) zablokowana została droga dk94 po tym, jak wiatr zdmuchnął z trasy ciężarówkę. W Opolu na dźwig spadło drzewo, operator został ranny.

Opole. Region zaatakowały wichury. Miażdżące statystyki z regionu

W czwartek (22.10.2021) wichury dały się we znaki mieszkańcom wielu regionów Polski. Opole i województwo opolskie nie były tutaj wyjątkiem, doszło do wielu incydentów, niektóre wyglądały naprawdę groźnie. Na dźwig spadło drzewo, przygniatając uwięzionego wewnątrz operatora. - To był dźwig obsługujący, ten mężczyzna został ewakuowany, wyciągnięty z pojazdy przy użyciu narzędzi hydraulicznych, został zabrany do szpitala. tych zdarzeń przybywa co chwilę, jest ich bardzo dużo - mówił jeszcze w piątkowy wieczór Dariusz Pryga, rzecznik nyskiej straży pożarnej.

Zobacz też: Pogodowy rollercoaster! IMGW ostrzega Opolskie. Ciśnienie w Opolu nas wykończy!

Wichura przewróciła ciężarówkę na DK94

Wśród około 150 zgłoszeń - głównie dot. powalonych na drogę drzew - znalazły się też takie interwencje. Silny wiatr zdmuchnął z drogi krajowej dk94 ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Pawłów, na trasie Opole- Oława. Nikt nie został ranny, ale pojazd całkowicie zablokował drogę. Kierowcy musieli jechać objazdem przez Gierszowice-Krzyżowice-Żłobiznę.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?