Strajk Kobiet wraca! Opole wyjdzie dziś na ulice. Znamy szczegóły

2021-10-22 7:33
strajk kobiet
Autor: Mg Strajk Kobiet: Opole znów wyjdzie na ulice [22.10.2021]

Strajk Kobiet ponownie wyjdzie na ulice. Rok od wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, zorganizowane zostaną manifestacje w całej Polsce - największa w Warszawie, ale w piątkowe popołudnie także w Opolu nie zabraknie emocji. Początek o 16.00 na pl. Wolności. O szczegóły zapytaliśmy organizatorów.

Ogólnopolski Strajk Kobiet szykuje manifestacje w całej PolsceW piątek [22.10.2021] także mieszkańcy Opola wyrażą swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego sprzed roku. To wtedy sąd konstytucyjny uznał, że niezgodna z konstytucją jest przesłanka dotycząca aborcji z powodu choroby lub ciężkiej wady płodu. Skutkiem tego wyroku były ogromne protesty, które przetoczyły się przez Polskę - my relacjonowaliśmy protesty w Opolu.

Opole znów wychodzi na ulice. Od wyrku TK ws. aborcji minął rok

Opole. Strajk Kobiet zakończony kontrmanifestacją. Opolanie zgłosili "Zgorszenie"

Zobacz archiwalne materiały z pierwszych protestów po wyroku TK: "Opole też wku*****e!" Strajk Kobiet w Opolu. Musiała interweniować POLICJA! "Zgorszenie" [WIDEO]

Rok po tamtych wydarzeniach Strajk Kobiet organizuje manifestacje pod hasłem "Bronimy Życia!". Jak czytamy w opisie wydarzenia, są trzy główne tematy protestów: obrona życia kobiet w Polsce, obrona życia migrantek i migrantów oraz obrona życia każdej osoby. Szczegóły dot. piątkowego protestu w Opolu zdradziła w rozmowie z SE.pl Kamila Stanicka, przedstawicielka ds. mediów Młodej Lewicy - okręg opolski (jednego z organizatorów).

Planowany protest jest na Placu Wolności wraz z przemówieniami, bez przemarszu - komentuje i dodaje, że zgromadzeni będą na miejscu mogli podpisać obywatelską inicjatywą ustawodawczą dot. legalizacji aborcji. Później dokumenty trafią do centrali., a docelowo do parlamentu.

Zobacz też: Strajk Kobiet w Opolu. Co za TŁUM! Prezydent na proteście. Tak GORĄCO jeszcze nie było! [WIDEO]

Sonda
Czy weźmiesz udział w piątkowym proteście organizowanym przez Ogólnopolski Strajk Kobiet?

Strajk Kobiet w Opolu. Zobacz najlepsze transparenty z protestów [GALERIA]