Powiat głubczycki w czerwonej strefie, a brzeski w żółtej. Nowe ograniczenia przez koronawirusa

2020-09-24 15:39 Marek Targoński
koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało mapę powiatów „żółtych” i „czerwonych”, czyli stref, gdzie koronawirus rozwija się najszybciej i gdzie obowiązują dodatkowe obostrzenia. Ograniczenia pojawią się także na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki znalazł się w strefie czerwonej, a brzeski w żółtej. Co to oznacza dla mieszkańców tych terenów?

W całym kraju na zaktualizowanej przez Ministerstwo Zdrowia mapie powiatów „żółtych” i „czerwonych” są tylko dwa z najsilniejszymi obostrzeniami: kartuski na Pomorzu i... głubczycki na Opolszczyźnie.

Zobacz też: ROZERWANY kompresor ciężko ranił dwie osoby! Na miejscu prokurator i LPR! [WIDEO]

Zaktualizowana lista stref żółtych i czerwonych i ograniczenia dla mieszkańców będą obowiązywać od soboty, 26 września. Co to oznacza dla mieszkańców? W czerwonej strefie musimy zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej. Parki rozrywki nie mogą działać, a kina czy siłownie – z ograniczeniami.

Lista „żółtych” powiatów jest znacznie dłuższa – jest ich prawie 20. Tam obowiązują mniej dotkliwe restrykcje. Na Opolszczyźnie do żółtej strefy trafił powiat brzeski. Z kolei powiat kluczborski trafił na „listę rezerwową”. Sytuacja na jego terenie sprawia, że – jak informuje Ministerstwo Zdrowia – jest zagrożony objęciem dodatkowymi obostrzeniami.

Przypomnijmy, że tylko dziś potwierdzono 1136 nowych przypadków koronawirusa w kraju. Zmarło 25 kolejnych osób z COVID-19. Bilans od początku epidemii to 82 809 zakażeń i 2369 ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Na Opolszczyźnie – jak wynika z rządowych danych – testy potwierdziły 2168 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. Zmarło 75 osób.

Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.