Strzelce Opolskie. Ojciec-sadysta molestował 10-letnią córkę? Matka zdecydowała się na niezwykły krok

Strzelce Opolskie. Ojciec-sadysta molestował 10-letnią córkę! Matka zdecydowała się na niezwykły krok
Autor: pixabay.com Strzelce Opolskie. Ojciec-sadysta molestował 10-letnią córkę! Matka zdecydowała się na niezwykły krok

Strzelce Opolskie. Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo w sprawie molestowania 10-letniej córki przez ojca. Śledczy dowiedzieli się o sprawie pod koniec ubiegłego roku. O koszmarze małoletniej poinformowała jej matka. Odpowiedzialny za czyn mężczyzna przebywa w tymczasowym areszcie. Grożą mu co najmniej trzy lata więzienia.

Strzelce Opolskie. Ojciec molestował 10-letnią córkę

Śledczy dowiedzieli się o dramacie 10-latki pod koniec roku. Jak zeznała jej matka, ojciec dziewczynki miał ją stosować wobec niej przemoc seksualną. Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich wszczęła śledztwo w tej sprawie. - Ze względu na charakter czynów, ta sprawa była traktowana priorytetowo. Już następnego dnia prokurator przeprowadził wszystkie czynności procesowe, które umożliwiły skierowanie wniosku o tymczasowy areszt - powiedziała w rozmowie z Nową Trybuną Opolską Iwona Kandurska, prokurator rejonowy w Strzelcach Opolskich. Sąd przystał na wniosek prokuratury. Sadystyczny ojciec przebywa w areszcie.

Czytaj również: Tragedia w Chorzowie. Nastolatek spadł z wieżowca. Nie udało się go uratować

Śledczy uznają, że "zgromadzony materiał dowodowy daje podstawy do przygotowania i skierowania do sądu aktu oskarżenia w tej sprawie". Co grozi ojcu 10-latki? Zgodnie z prawe karnym za tego typu przestępstwo spędzi w więzieniu nie mniej niż trzy lata.

Obywatelskie zatrzymanie podejrzanego o pedofilię w centrum Szczecina