Fundacja Clown

i

Autor: Fundacja Dr Clown Światowy Dzień Chorego 2020: Opolanie stawiają na terapię śmiechem

Światowy Dzień Chorego 2020. Opolanie stawiają na..."terapię śmiechem"!

2020-02-11 12:31

Światowy Dzień Chorego 11 lutego w Opolu. Mieszkańcy stawiają na terapię śmiechem przy pomocy Fundacji Dr Clown. To idealna okazja, aby dodać otuchy wszystkim osobom przebywającym w szpitalach. Jak to zrobić? Łatwiej, niż myślicie! Podpowiadamy.

To już czwarta ogólnopolska akcja fundacji Dr Clown w Polsce pn. "Wszystkiego dobrego dla chorego". Życzenia dodające skrzydeł trafią w tym roku do pacjentów w Opolu, Nysie i Prudniku.

Czytaj też: Filip CHAJZER w walce z SMA. Dziennikarz TVN wspiera Franka z Opolszczyzny!

Akcja XXI w. Nie tylko listy wchodzą w grę!

Docelowo w akcji chodzi o listy w najróżniejszej formie, od tych najprostszych, napisanych "na kolanie", przez rysowane, aż po posty udostępniane w mediach społecznościowych z hasztagiem #wszystkiegodobregodlachorego. Hashtag obiega właśnie całą Polskę.

Akcja od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Zeszłoroczne zbiory dobrych wibracji podsumowała pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Opolu i okolicach.

- W zeszłym roku zebraliśmy 350 kartek, a na nich tysiące słów wypełnionych dobrem, życzliwością i serdecznością. Ponownie zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa opolskiego do przyłączenia się do akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego”. Jest to wspaniała inicjatywa, dzięki której możemy w prosty sposób podarować ogrom pozytywnej energii wszystkim pacjentom szpitali i podopiecznym hospicjów - tłumaczy.

Wiele wskazuje na to, że w tym roku wynik może być jeszcze lepszy.

Co roku w akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego” włącza się coraz więcej miejscowości. W tym roku akcja odbędzie się w m.in.: Bielsku-Białej, Bytomiu, Chorzowie, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Przemyślu, Szczecinie, Suwałkach, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Co to właściwie daje?

Jeśli u kogokolwiek pojawiła się taka wątpliwość, rozwiewa ją Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

Prowadząc od ponad 20 lat terapię śmiechem w polskich szpitalach dobrze wiemy, że okazywana chorym życzliwość poprawia nie tylko ich samopoczucie, ale realnie wspiera proces leczenia. Pomysł na akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego” zrodził się z potrzeby podarowania uśmiechu jak największej ilości chorych. Każdy przekazany przez nas liścik, każde okazane wsparcie, spotyka się z uśmiechem, wdzięcznością, ale i łzami wzruszenia ze strony chorych. To piękna akcja, która łączy ludzi z całej Polski.

Projekt jest elementem „terapii śmiechem”, którą Fundacja „Dr Clown” prowadzi od 1999 r. w polskich szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Jak podaje sama fundacja, chodzi o "rozładowanie napięć emocjonalnych i wsparcie pacjentów w rehabilitacji i rekonwalescencji".

Wolontariusze Fundacji – doktorzy clowni – podczas wizyt w szpitalu przebrani są w różne stroje, aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości, czy też na chwilę ją zmienić. Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60 tys. podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Pozostaje nam przypomnieć, że życzenia składane w mediach społecznościowych tagujemy hashtagiem #wszystkiegodobregodlachorego

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki