Filip Chajzer wspiera dzieci chore na SMA

i

Autor: siępomaga.pl Znany dziennikarz TVN wspiera dzieci z SMA. Wśród nich, Franek z Namysłowa

Filip CHAJZER w walce z SMA. Dziennikarz TVN wspiera Franka z Opolszczyzny!

2020-01-17 9:12

Filip Chajzer, dziennikarz TVN zaangażował się w zbiórkę pieniędzy m.in. dla Franka Marcinkowskiego z Namysłowa chorego na SMA. Rdzeniowy zanik mięśni sieje spustoszenie głównie wśród małych dzieci, a licznik zbiórek każdego z nich wciąż bije za wolno. Kwoty są ogromne, sam Franek potrzebuje 9 mln zł.

Filip Chajzer, znany dziennikarz TVN na portalu Facebook opublikował post ze zbiórką pieniędzy z portalu siępomaga.pl dla 8 dzieci chorych na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Wśród nich znalazł się Franek Marcinkowski, o którym pisaliśmy wcześniej.

Czym jest rdzeniowy zanik mięśni?

To SMA typu 1 - rdzeniowy zanik mięśni, który bierze się z wady genetycznej. W efekcie obumierają neurony w rdzeniu kręgowym, które odpowiadają za skurcze i rozkurcze mięśni. To sława wśród chorób genetycznych, odpowiada za największą liczbę przypadków zgonu wśród dzieci do drugiego roku życia.

SMA w Polsce. Dlaczego leczenie kosztuje miliony?

Na profilach wielu zbiórek autorzy tłumaczą kolosalne kwoty i ich podstawy. Jak wskazała mama Franka z Namysłowa, w Polsce leczenie pozwala na powstrzymanie postępu choroby, ale choroba zostaje. "Uśpienie" SMA w ten sposób można powstrzymać, choć trudno wskazać na jak długo. Rozwiązaniem może być pełna kuracja (w przypadku Franka i wielu innych dzieci - lekiem Zolgensma) w Stanach Zjednoczonych.

Filip Chajzer angażuje się w zbiórki

Znany dziennikarz dołączył do apelu o pomoc i wystosował własny. Najpierw we wtorek (14 stycznia) na jego facebooku, pojawił się post z wiadomością o chorym Kacperku, z którego ojcem rozmawiał Chajzer. Dziennikarz zapowiedział, że to nie koniec, i pojawią się kolejne zbiórki dla dzieci dotkniętych SMA.

Udostępniam zbiórkę dla Kacpra. W najbliższych dniach dla innych 7 dzieci z SMA. Moje socjal media to w sumie grubo ponad półtora miliona ludzi (FB+INSTA) niech piszą o mnie co chcą (śmiało), ale mam nadzieję, że razem damy radę pomóc

W czwartek (16 stycznia) pojawił się post z pozostałymi zbiórkami. W tym ze zbiórką Franka Marcinkowskiego. Dziennikarz TVN pisze, że na wszystkich zbiórkach brakuje łącznie...45 mln zł!

Od wtorkowego posta w sprawie Kacperka Ryło chorego na SMA udało się dzięki WAM zebrać 450.000 PLN ❤️❤️❤️ Dla mnie kwota astronomiczna i wprost nie mogę uwierzyć w Wasze dobro ❤️❤️❤️ załamanie przyszło, kiedy policzyłem ile w sumie potrzeba pieniędzy, żeby natychmiast uratować dzieci chore na rdzeniowy zanik mięśni. Zliczając brakujące kwoty na zbiórkach... 47 MILIONÓW ZŁOTYCH 😔 To nie mieści się w mojej głowie. Jeśli Państwo nie pomoże to trzeba tu drugiej WIELKIEJ ORKIESTRY... Drugiego Owsiaka [...]

Na profilu zbiórki Franka jest obecnie 2 002 421 zł Licznik wciąż bije, ale do celu daleko. Życie Franka wyceniono na 9 mln zł.

Apel Filipa Chajzera znajdziecie tutaj.