Znalazł NIEBEZPIECZNĄ "pamiątkę" przy brzegu Odry! Policja ustaliła jej pochodzenie

2020-06-05 9:16 Mgorecki
Krapkowice: Niebezpieczne znalezisko przy Odrze!
Autor: opolska.policja.gov Krapkowice: Niebezpieczne znalezisko przy Odrze!

W Krapkowicach przypadkowy przechodzień natrafił na pocisk artyleryjski przy brzegu Odry. Mężczyzna samodzielnie przeniósł niewybuch i zostawił w ogólnodostępnym miejscu. Interweniowali saperzy.

W czwartek (4 czerwca) policjanci z Krapkowic otrzymali zgłoszenie o znalezieniu, jak się później okazało, niewybuchu. Zgłoszenie wpłynęło ok. 16.00, a patrol wysłany pod wskazane miejsce potwierdził podejrzenia.

Jak ustalili funkcjonariusze, pocisk - pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej - znalazł przypadkowy przechodzień. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego, zauważył niewybuch w podmokłej ziemi, wyjął go i położył na pobliskim murku

- przekazuje krapkowicka komenda.

Funkcjonariusze przekazali sprawę saperom z Brzegu, którzy zajęli się odkryciem. W tym przypadku, zarówno policjanci jak i saperzy przypominają, że w razie znalezienia podobnych pozostałości należy natychmiast zgłosić ten fakt nie dotykając przedmiotu.

- Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne "pamiątki" z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne [...] - alarmują.

Przypominamy także o sprawie ze stycznia br., kiedy w wypadku zginął kolekcjoner z Lędzin (pod Opolem): Czy niemiecka bomba rozerwała kolekcjonera? [ZDJĘCIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!