Boguszewiec. Zostawił kolegów i poszedł do pomieszczenia obok. Już nie wrócił

2021-01-27 15:10 Michał Michalak
Boguszewiec. Zostawił kolegów i poszedł do pomieszczenia obok. Już nie wrócił
Autor: Free-Photos/cc0/Pixabay.com 24-latek z Boguszewca zostawił kolegów i już nie wrócił. Okazało się, że zatruł się tlenkiem węgla

Mieszkaniec Boguszewca pod Żurominem przebywał w domu letniskowym razem z pięcioma kolegami, których zostawił i poszedł do sąsiedniego pomieszczenia. Zaniepokojeni dłuższą nieobecnością mężczyzny znajomi poszli zobaczyć, co się z nim stało, i znaleźli go nieprzytomnego leżącego na ziemi. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze, w tym karetkę pogotowia.

Boguszewiec. Zostawił kolegów i poszedł do pomieszczenia obok. Już nie wrócił

Mieszkaniec Boguszewca pod Żurominem przebywał razem z pięcioma kolegami w domu letniskowym. W pewnym momencie zostawił znajomych i poszedł do sąsiedniego pomieszczenia, ale dosyć długo nie wracał. Mężczyźni zaniepokojeni jego nieobecnością poszli zobaczyć, co się stało, i znaleźli go nieprzytomnego leżącego na ziemi. Intuicyjnie wynieśli go na zewnątrz, bo pomyśleli, że mógł się zatruć tlenkiem węgla.

Czytaj też: Sochaczew. Zostawiła w domu troje małych dzieci! 26-latka odnaleziona 4 dni później

Po przyjeździe na miejsce służb ratowniczych okazało się, że mieli rację, bo strażacy stwierdzili, że w pomieszczeniu, w którym przebywał 24-latek, poziom trującego gazu został przekroczony 3-krotnie ponad normę. Na szczęście na ratunek nie było za późno, bo mieszkaniec Boguszewca pod Żurominem zdołał odzyskać przytomność, choć i tak trafił na obserwację do szpitala w Sierpcu.

- Apelujemy do wszystkich młodych ludzi, aby zainteresowali się swoimi dziadkami, rodzicami, starszymi i samotnymi sąsiadami. Porozmawiajmy z nimi o tym jak bezpiecznie ogrzewać mieszkanie. Bądźmy rozważni w korzystaniu z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa - proszą policjanci z Żuromina.

Czytaj też: Żuromin. Nie żyje asp. sztab. Przemysław Leszczyński. Był "Zasłużonym Policjantem"

Czytaj też: Ostrołęka. Wpadł do Narwi, skąd wyciągnęli go policjanci! Uratowała go "folia życia" [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Sierpc: Prokurator rejonowy ODWOŁANY ze stanowiska. Miał spowodować kolizję po pijanemu

Z jej domu pod Płockiem nic nie zostało. Uratowała się z pożaru, ale straciła dorobek życia! [ZDJĘCIA]

Stracił wzrok po wybuchu domowej petardy

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!