Mazowsze. Kolejne ognisko koronawirusa! Zarażeni spędzali wakacje w Trójmieście

2020-08-04 11:17 Michał Michalak
Mazowsze. Kolejne ognisko koronawirusa! Zarażeni spędzali wakacje w Trójmieście
Autor: pedro_wroclaw/cc0/Pixabay.com Sanepid w Pułtusku poinformował o kolejnym ognisku koronawirusa na Mazowszu

Nowe ognisko koronawirusa wykryto w Pułtusku na Mazowszu. Chorobę potwierdzono już u 8 osób, z których 7 spędzało niedawno wakacje w Trójmieście, gdzie prawdopodobnie się zaraziło. Ósma to matka jednej z zakażonych. Sanepid w Pułtusku skierował do kwarantanny kolejne 29 mieszkańców powiatu pułtuskiego, a 38 objął nadzorem epidemiologicznym.

Jak informuje Radio Kolor, kolejne ognisko koronawirusa na Mazowszu wykryto w Pułtusku. Tamtejszy sanepid podał, że chorobę potwierdzono u 7 osób, które w dniach 23-26 lipca spędzały wakacje w Trójmieście, gdzie najprawdopodobniej doszło do zarażenia. Jedna z nich zakaziła dodatkowo swoją matkę. Oprócz tej grupy sanepid w Pułtusku na Mazowszu objął kwarantanną 29 osób, a nadzorem epidemiologicznym kolejne 38.

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce w Pułtusku na Mazowszu odnotowano tylko 30 zakażeń, licząc te ostatnie. 17 zarażonych wyzdrowiało.

Żuromin. Koronawirus w komendzie policji! Funkcjonariusz w szpitalu! Nie może oddychać!

Płock. Sześciu chorych policjantów! "Przychodził z gorączką i śmiał się, że koronawirusa nie ma". Przełożeni bez reakcji!

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.