Nie żyje wójt gminy Szydłowo. Wicemarszałek sejmu i samorządowcy składają kondolencje

2021-03-04 14:13 Michał Michalak
Nie żyje wójt gminy Szydłowo. Wicemarszałek sejmu i samorządowcy składają kondolencje
Autor: powiatmlawski.pl Nie żyje wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski. Kondolencje rodzinie samorządowca złożył m.in. wicemarszałek sejmu Piotr Zgorzelski

Nie żyje wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski. Pełnił tę funkcję nieprzerwanie od 2002 r. Niespełna 64-letni mężczyzna - urodziny obchodziłby w kwietniu - zmarł w szpitalu w Przasnyszu w środę 3 marca. Wójta gminy Szydłowo wspominają inni samorządowcy i politycy, w tym wicemarszałek sejmu Piotr Zgorzelski, które pisze o nim jako o "człowieku niezwykle życzliwym i pogodnym".

Nie żyje wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski. Wicemarszałek sejmu i samorządowcy składają kondolencje

Nie żyje wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski, który pełnił tę funkcję nieprzerwanie od 2020 r. Doświadczony samorządowiec zmarł w środę 3 marca w szpitalu w Przasnyszu - w kwietniu obchodziłby 64. urodziny. Wicemarszałek sejmu Piotr Zgorzelski i samorządowcy składają rodzinie wójta gminy Szydłowo kondolencje.

- Dziś odszedł od nas kolejny człowiek wielkiego formatu - Wiesław Boczkowski. Ludowiec i społecznik. Od 19 lat był wójtem Gminy Szydłowo, wcześniej pełnił funkcję radnego powiatowego I kadencji. Człowiek niezwykle życzliwy i pogodny. Odszedł po długiej chorobie. Ogromne wyrazy współczucia kieruję do rodziny i współpracowników. R.I.P. - napisał na swoim profilu facebookowym wicemarszałek sejmu.

Czytaj też: Ciechanów. Małżeństwo zginęło w pożarze mieszkania! Wielka tragedia w bloku przy Armii Krajowej

Wójta gminy Szydłowo wspomina także wójt gminy Stupsk Jacek Świderski.

- Wiesław Boczkowski był moim kolegą, przyjacielem. Trudno w kilku słowach określić jego osobowość, bo uważam, że był niesamowitym człowiekiem. Człowiekiem uczynnym, uśmiechniętym, gotowym nieść każdemu pomoc. Doświadczony samorządowiec, który plany swoje starał się zawsze zrealizować, i miał wiele, wiele jeszcze planów. Myślę, że mnie, jak i wielu innym osobom będzie go brakowało - powiedział Radiu 7.

Czytaj też: Grzybowo. Nie żyje 34-latek przysypany przez szkło! Makabryczny wypadek w zakładzie szklarskim

O zmarłym wójcie pamięta także starosta mławski Jerzy Rakowski - Wiesław Boczkowski był radnym I kadencji powiatu mławskiego.

- Jestem, jak myślę każdy, informacją o śmierci Wiesława bardzo przybity. Przez ostatnie 2 lata miałem okazję rozmawiać i spotykać się z nim. Jeszcze tydzień przed chorobą odwiedził mnie w starostwie w celu pomocy w pewnej sprawie poważnej dla mieszkańca swojej gminy. Był uśmiechniętym, pozytywnie do życia nastawionym człowiekiem - mówi Radiu 7 Rakowski.

Czytaj też: Mława. Potrącił trzy osoby na przejściu! 11-letnia dziewczynka poważnie ranna [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Płocczanin gwiazdą internetu po udziale w "Jednym z dziesięciu"! "Przedsiębiorca z Warszawy koło Płocka"

Czytaj też: Gostynin. Trzy osoby na przejściu, a on jedzie prosto na nie i nie zwalnia! Koszmarne zachowanie 22-latka [WIDEO]

Strzegowo. Byk ZABIŁ właściciela! Agresywne zwierzę uciekło ze stodoły!

dr Łukasz Jankowski: Najgorsze wspomnienie tego roku? Dwie reanimacje w jednym czasie [Super Raport]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE