Sochaczew. Małżeństwo przekazało Karolinie 170 tys. zł. Cierpiała 24 lata - czy zacznie życie na nowo?

2020-11-26 15:01 Michał Michalak
Sochaczew. Małżeństwo przekazało Karolinie 170 tys. zł. Cierpiała 24 lata, ale teraz chce zacząć życie na nowo
Autor: Siepomaga.pl Karolina Zawadzka z Sochaczewa cierpiała przez 24 lata, ale dzięki pieniądzom od małżeństwa Rokickich przeszła operację kręgosłupa

Małżeństwo Rokickich przekazało poważnie chorej Karolinie Zawadzkiej z Sochaczewa prawie 170 tys. złotych. Rodzice małego Mikołajka, który został wyleczony z hiperinsulinizmu, otrzymali całą kwotę jako rozliczenie ze szpitala, gdzie chłopczyk był operowany. Dzięki tym pieniądzom 27-latka przeszła operację kręgosłupa, jako że od 3. roku życia cierpiała na skoliozę. Doprowadziło to do przygniecenia jednego płuca.

Jak informuje tusochaczew.pl, małżeństwo Rokickich przekazało poważnie chorej Karolinie Zawadzkiej z Sochaczewa prawie 170 tys. złotych. Rodzice małego Mikołajka zbierali pieniądze na operację dla dziecka, którą przeszedł ostatecznie w szpitalu w Niemczech. Dzięki temu chłopczyka wyleczono hiperinsulinizmu, a klinika przekazała rodzinie w ramach rozliczenia niebagatelną kwotę, która w całości trafiła na konto 27-latki z Sochaczewa. Karolina Zawadzka sama zbierała pieniądze na operację na Siepomaga.pl, ale brakowało jej jeszcze ponad 130 tys. złotych.

Karolina Zawadzka z Sochaczewa, która otrzymała od małżeństwa Rokickich prawie 170 ty. złotych, od 24 lat cierpi na skoliozę. Od 3. roku życia powodowała ona coraz większy ból, a dolegliwości, mimo rehabilitacji, stawały się coraz trudniejsze do zniesienia.

- (...) Kiedy rehabilitacja zawiodła, lekarze postawili przede mną kolejne wyzwanie gorset. Niewygodny, uciskający, latem powodował, że było mi potwornie gorąco. Czasem miałam wrażenie, że się duszę, że moje płuca nie są w stanie przyjąć tlenu… Niestety, najgorsze przewidywania stały się faktem: obecnie korzystam tylko z jednego płuca, drugie przygniecione nie pracuje właściwie - pisze na Siepomaga.pl 27-latka.

Jak informuje e-sochaczew.pl, m.in. dzięki pieniądzom przekazanym przez małżeństwo Rokickich Karolina z Sochaczewa przeszła operację kręgosłupa, dzięki której krzywizna wywołana skoliozą zmniejszyła się z 140 stopni do 40. Kobieta przechodzi teraz rekonwalescencję, a na początku stycznia przyszłego roku będzie miała wizytę kontrolną. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, rozpocznie rehabilitację.

Trzy osoby zginęły pod Płońskiem!

Podejrzany o zabójstwo staruszki z Hajnówki w 1994 r. po ćwierć wieku stanął przed sądem. Andrzej K. (57 l.) nie przyznaje się do winy