W Zoo Płock urodził się lampart perski! Na świecie jest ich tylko tysiąc [ZDJĘCIA]

2020-09-18 20:15 Michał Michalak
W Zoo Płock urodził się lampart perski! Na świecie jest ich tylko tysiąc [ZDJĘCIA]
Autor: Zoo Płock W Zoo Płock urodził się lampart perski - na świecie zostało ich ok. tysiąca

W Zoo Płock urodził się lampart perski. W naturze jest ich tylko ok. tysiąca, dlatego są wpisane na Czerwoną Listę Gatunków Zagrożonych Wyginięciem. Ich populacja cały czas się kurczy, dlatego kolejny osobnik to duża radość dla całego środowiska zoologicznego w Polsce. Mały drapieżnik z Zoo Płock urodził się już 23 sierpnia, ale placówka poinformowała o tym dopiero dziś.

W Zoo Płock urodził się lampart perski. W naturze jest ich tylko ok. tysiąca, dlatego lampart perskie są wpisane na Czerwoną Listę Gatunków Zagrożonych Wyginięciem. Osobnik z Zoo Płock urodził się już 23 sierpnia, ale placówka dopiero dziś o tym poinformowała. Rodzicami małego drapieżnika są lamparty perskie Sulakhat i Orlando. Kociak wychodzi już na zewnątrz i nieśmiało poznaje swój wybieg. Wkrótce zostanie poddany pierwszym badaniom i profilaktycznym zabiegom lekarskim. Pozwoli to na ustalenie jego płci - wówczas Zoo Płock zorganizuje konkurs na imię dla nowego mieszkańca.

Lamparty perskie występują w naturze w skalistych i zalesionych obszarach wysokogórskich (do 4000 m. n. p. m.), ale także w leśnych dolinach i na stepach Azji Centralnej (Iran, Afganistan, Tadżykistan, Turkmenistan, Armenia). Ich pokarmem są ptaki, mniejsze ssaki, owce, kozy, jeleniowate, na które polują z zasadzki, rzucając się na ofiarę z drzewa lub skradając się po ziemi.

Płock. Niewidomi z całej Polski czekali na to cały rok! Jedyne takie wydarzenie!

Taraje w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.