Apel szpitala w Puszczykowie. Najbardziej potrzebujemy wody w małych butelkach!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Apel szpitala w Puszczykowie. "Najbardziej potrzebujemy wody w małych butelkach!"

Apel szpitala w Puszczykowie. "Najbardziej potrzebujemy wody w małych butelkach!"

2021-04-13 7:49

Kilka dni temu na stronie internetowej szpitala w Puszczykowie pojawił się dramatyczny apel o pomoc. - Zwracamy się do Państwa z kolejnym apelem o pomoc: materialną i finansową - czytamy. Jak wygląda sytuacja szpitala? Czy sytuacja placówki jest bardzo zła, jak informują niektóre media?

Szpital w Puszczykowie jest na pierwszej linii walki z pandemią. Placówka potrzebuje pomocy, a kilka dni temu na jej oficjalnej stronie pojawił się apel o pomoc.

- Tegoroczna wiosna potroiła skalę zaangażowania Szpitala w walkę z Covid-19. To dla Szpitala ogromne wyzwanie. Bardzo zwiększyły się w porównaniu z ubiegłymi latami koszty zakupów wszelkich środków ochrony osobistej, środków dezynfekcyjnych, sprzętu jednorazowego – to są ilości, z jakimi dotąd nie mieliśmy nigdy do czynienia - czytamy.

Pracownicy szpitala proszą o wsparcie dla pacjentów oddziałów covidowych, którzy z epidemiologicznych względów nie mogą liczyć na odwiedziny najbliższych.

- Najbardziej potrzebujemy wody w małych butelkach! Z wdzięcznością przyjmiemy też kosmetyki i środki higieny osobistej - piszą.

Koordynatorem zbiórki darów jest OSP Puszczykowo, z którym można skontaktować się pod numerem telefonu 883 653 440.

Pracownicy szpitala cieszą się z odzewu wszystkich ludzi, którzy chcieliby pomóc. Jednocześnie zaznaczają, że sytuacja placówki jest stabilna.

- W niektórych poznańskich mediach ukazały się nieprecyzyjne doniesienia o trudnej sytuacji w Szpitalu, informujemy, że Szpital w Puszczykowie pracuje normalnie i jest zabezpieczony w niezbędne środki - przyznają pracownicy.

Szpital w Puszczykowie na walkę z Covid-19 otrzymał wsparcie ze strony Wojewody Wielkopolskiego w postaci sprzętu i środków ochrony osobistej, a także pomoc organu właścicielskiego - Starosty Poznańskiego.

Tak od środka wygląda walka z koronawirusem. Pacjentka opowiada o dramacie w szpitalu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE