Bolechowo: Zignorował czerwone światło i wjechał prosto pod pociąg! Jest akt oskarżenia

2020-11-25 19:30 bm
Wjechał ciężarówką pod szynobus
Autor: Wielkopolska Policja Wjechał ciężarówką pod szynobus. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Bolechowie k. Poznania.

Dramatyczny wypadek w Bolechowie koło Poznania. Ciężarówka na przejeździe kolejowym wjechała pod rozpędzony w szynobus, omijając stojące auta! Kilka osób zostało rannych, w tym kierowca ciężarówki. Jest już akt oskarżenia dla niego!

Do dramatycznych scen na przejeździe kolejowym w Bolechowie doszło w środę (29 kwietnia). Około godz. 17:30 ciężarówka zderzyła się z pociągiem relacji Wolsztyn - Wągrowiec. Rannych zostało 17 osób, a jedna z nich ciężko.

- Zignorował opuszczone szlabany i czerwone światło. Będziemy zabiegać o areszt dla kierowcy - mówił tuż po wypadku mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.

Kilka dni po wypadku Roman. S. usłyszał zarzuty. Nie przyznał się do winy i nie złożył żadnych wyjaśnień. "Głos Wielkopolski" poinformował, że jest już jednak gotowy akt oskarżenia. Mężczyzna jest dokładnie oskarżony o sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu 10 lat więzienia.

Przyjaciele zginęli pod pociągiem intercity