Dopiero co urodziła pięcioraczki, a wygląda… KWITNĄCO. Zobacz zdjęcia!

2021-01-22 9:13

Taki poród zdarza się raz na 50 milionów! W Poznaniu, w Szpitalu Ginekologiczno - Położniczym przy ul. Polnej na świat przyszły pięcioraczki: cztery dziewczynki i jeden chłopiec. Młodą mamę odwiedził wiceprezydent Poznania i przekazał list gratulacyjny od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania i drobne upominki.

Dzieci urodziły się aż 11 tygodni przed terminem. Po porodzie ich mama - Hania - popłakała się ze szczęścia! Niestety żadne z dzieci nie jest w stanie oddychać samodzielnie. Najmniejsza z piątki jest Anastazja, która waży zaledwie 680 gramów. -  Dzieci wymagają wsparcia oddechu, wciąż oceniana jest także hemodynamika serca - mówi prof. Jan Mazela, neonatolog ze szpitala. Dla maluchów liczy się teraz każda doba.

Cały poród przebiegł bardzo sprawnie, Chociaż wszystko odbyło się w zaledwie 15 minut (a było to cesarskie cięcie), to na wcześniaki czekał sztab neonatologów z inkubatorami. W sumie przy porodzie brało udział aż 30 osób  lekarzy i personelu medycznego.

Najnowsze wieści ze szpitala w Poznaniu są dobre. Stan dzieci jest stabilny - a to neonatologów bardzo cieszy. Młoda mama próbuje karmić dzieci swoim mlekiem. Odciąga pokarm i jest on podawany maluchom przez sondę.

Mama pięcioraczków wygląda kwitnąco

i

Autor: poznan.pl Mama pięcioraczków wygląda kwitnąco

Gratulacje dla rodziców pięcioraczków płyną z całej Polski. Panią Hanię i jej męża odwiedził w szpitalu wiceprezydent Poznania - Jędrzej Solarski. - Gratuluję Państwu niezwykłych dzieci - mówił. - Mam nadzieję, że z każdym dniem będą teraz zdrowo rosły i wkrótce wyjdą ze szpitala w dobrej kondycji. Wierzę, że przyniosą Państwu wiele radości. Na ręce rodziców przekazano drobne upominki dla nowo narodzonych maluchów oraz list gratulacyjny od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. 

To trzeci taki poród w historii poznańskiego szpitala. Poprzednie dwa miały miejsce w 2006 i 2007 roku.

Kulig w centrum miasta. Auto ciągnęło ich na oponach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE