Górzna. Tir wjechał w przydrożny dom. W środku była czteroosobowa rodzina!

2021-11-30 12:11
Górzna. Tir wjechał w przydrożny dom. W środku była czteroosobowa rodzina!
Autor: OSP Radawnica Górzna. Tir wjechał w przydrożny dom. W środku była czteroosobowa rodzina!

Niebezpieczne zdarzenie w miejscowości Górzna (pow. złotowski) w Wielkopolsce. Samochód ciężarowy uderzył w dom jednorodzinny, w którym przebywała czteroosobowa rodzina. Sprawą zajmuje się policja. Są już wstępne ustalenia.

Do zdarzenia w miejscowości Górzna doszło w poniedziałek (29 listopada) w godzinach wieczornych. Kierujący samochodem ciężarowym z wielkim impetem wjechał w dom jednorodzinny. - Jechał on od trony Jastrowia w kierunku Złotowa i nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych. W wyniku tego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek jednorodzinny - relacjonuje w rozmowie z "SE.pl" asp. Damian Pachuc, oficer prasowy KPP w Złotowie. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach. Zresztą tak samo, jak wstrząśnięci mieszkańcy zniszczonego budynku. - W domu przebywała czteroosobowa rodzina. W trakcie zdarzenia byli jednak w innej części domu i nic im się nie stało - dodaje asp. Pachuc.

Czytaj też: Śmierć pod kołami pociągu. Dramatyczny wypadek w Skokach

Kierowca tira w momencie zdarzenia był trzeźwy. Wobec niego zostały wszczęte czynności wyjaśniające. - Po ustaleniu wszystkich okoliczności zostanie podjęta decyzja czy otrzyma on mandat czy też do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie - wyjaśnia asp. Pachuc.

Zniszczony budynek nie nadaje się do zamieszkania. Na miejsce wypadku przyjechał inspektor budowlany, który jednoznacznie stwierdził, że nikt nie może w nim przebywać. Mieszkańcy otrzymali doraźną pomoc od lokalnych władz.

Jechał na czołówkę z tirem! Groza w Gliwicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE