Sątopy. Wjechał autem na przejazd kolejowy. 50-latek zginął na miejscu!

2021-11-29 13:09
Sątopy. Wjechał autem na przejazd kolejowy. 50-latek zginął na miejscu!
Autor: KPP Nowy Tomyśl Sątopy. Wjechał autem na przejazd kolejowy. 50-latek zginął na miejscu!

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w miejscowości Sątopy w pow. nowotomyskim w Wielkopolsce. Doszło tam do zderzenia samochodu z pociągiem relacji Berlin - Warszawa. Niestety, jedna osoba zginęła na miejscu.

Do tragicznego wypadku w miejscowości Sątopy doszło w poniedziałek (29 listopada) w godzinach porannych. Przed godz. 9:00 pociąg relacji Berlin - Warszawa uderzył w auto osobowe, które znalazło się na przejeździe kolejowym. - Z niewyjaśnionej dotąd przyczyny 50-letni mężczyzna z powiatu nowotomyskiego wjechał peugeotem partnerem na przejazd kolejowy w miejscowości Sątopy, po czym został uderzony przez pociąg IC relacji Berlin - Warszawa Wschodnia. Mężczyzna niestety poniósł śmierć na miejscu. 50-latek jechał autem sam - powiedział oficer prasowy KPP w Nowym Tomyślu sierż. szt. Mariusz Majewski.

Czytaj też: Tragiczny wypadek pod Poznaniem! Paskudne warunki na drogach

Rzecznik powiedział także, że pociągiem podróżowało ok. 160 pasażerów. Na szczęście żadnemu z nich nic się nie stało. Na miejscu nadal trwają czynności służb, w tym policji i prokuratury.

Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy, ale także pasażerowie pociągów. Ruch kolejowy odbywa się jednym torem. Występują także utrudnienia na drodze lokalnej w okolicy miejsca zdarzenia.

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?
Makabra na Woli w Warszawie. Dwie osoby zginęły rozjechane przez pociąg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE