Jaśkowiak musi odejść - tak nazwali stronę, na której zbierają głosy przeciw prezydentowi [AUDIO]

2016-03-11 16:26 Joanna Pachla
Tak wygląda strona
Autor: http://jaskowiakmusiodejsc.pl/ (screen) Tak wygląda strona

- Minęło 1,5 roku prezydentury Jacka Jaśkowiaka i nie jesteśmy w stanie wskazać żadnych istotnych osiągnięć. Nie zrealizował dotychczas żadnej ze swoich 66 obietnic wyborczych - piszą autorzy strony. 

- Jeśli uważasz, że prezydentura Jacka Jaśkowiaka to czas stracony dla miasta i jego mieszkańców, przyłącz się do planowanej akcji zbiórki podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydenta Jaśkowiaka przed końcem kadencji - czytamy na nowej stronie internetowej, założonej przez grupę poznaniaków. Domagają się oni referendum, w wyniku którego obecny prezydent mógłby zostać odwołany ze stanowiska.

Kto za tym stoi?

Autorzy strony nie podają swoich nazwisk. Piszą tylko, że są mieszkańcami Poznania i tutaj pracują. Wyliczają wpadki prezydenta, m.in. usunięcie z miasta festiwalu Transatlantyk czy skandale w jego gabinecie. Zarzucają mu też niespełnianie obietnic wyborczych. 

Na stronie trwa zbiórka wolontariuszy do pomocy w zorganizowaniu referendum ws. odwołania Jaśkowiaka przed końcem jego kadencji. Czy się uda - nie wiadomo, bo mieszkańcy zapytani o ocenę działań prezydenta są podzieleni.

- Mało działań, utrudnienia, większe korki - wylicza jedna z osób. 

- No są jakieś uwagi, ale tylko ten, kto nic nie robi, nie popełnia błędów - kontruje druga. 

Jaśkowiak nie chce komentować

Przypuszczenia, że za inicjatywą stoi opozycja, dementują radni Prawa i Sprawiedliwości. Do stworzenia strony nie przyznają się również środowiska związane z poprzednim prezydentem. Jacek Jaśkowiak na razie sprawy nie komentuje.

Więcej w materiale reportera Radia ESKA, Kuby Krzyżańskiego:

Czytaj także: Z Poznania wyruszyły dwie tony darów dla Kosowa! Poprosili o nie nasi żołnierze

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE