Pogotowie

i

Autor: ESKA Info Szczecin Pogotowie

Koronawirus. DRAMATYCZNY apel ratowników medycznych z Poznania. Brakuje im WSZYSTKIEGO!

2020-03-18 18:26

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce. Szpitale wielokrotnie apelowały o środki ochrony osobistej. Podobny apel wystosowali ratownicy medyczni z Poznania, którym brakuje podstawowych rzeczy takich jak chociażby płyny dezynfekujące!

Koronawirus w Poznaniu

W Wielkopolsce mamy 13 potwierdzonych przypadkó zakażenia koronawirusem. Niestety, jedna osoba zmarła. W ciągłym stanie gotowości są nie tylko szpitale, ale także Pogotowie Ratunkowe. Okazuje się, że ratownicy mają duży problem i wystosowali dramatyczny apel w swoich mediach społecznościowych.

- W ostatnich dniach zużycie środków ochrony indywidualnej znacznie wzrosło, pojawiła się obawa, że w zespołach ratownictwa medycznego może zabraknąć podstawowych rzeczy takich jak: kombinezony zgodne z kategorią III odzieży ochronnej (wykorzystywane również w lakiernictwie), maski FFP2, FFP3, przeszukujemy również stacje Orlen w poszukiwaniu płynów dezynfekcyjnych.... Przykro Nam, że musimy o takie rzeczy prosić ale nie mamy wyjścia... zużycie jest zbyt duże, a dostawy dość skromne... Jeśli posiadasz takie rzeczy daj znać proszę.... bez tego sprzętu nie mamy szans... - czytamy na stronie poznańskich ratowników.

To jest dramatyczny apel osób, które często mają jako pierwsze kontakt z osobami, które mogą być zakażone koronawirusem. Nic dziwnego, że ratownicy boją się o swoje zdrowie. Jeśli ktoś może im pomóc to proszony jest o kontakt chociażby za pośrednictwem ich strony na Facebooku.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Koronawirus w Polsce

Łącznie w Polsce jest zakażonych ponad 250 osób. Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata można śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO. Ponadto polecamy naszą mapę online. Znajdują się na niej wszystkie potwierdzone przypadki w Polsce.

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Wojewoda warmińsko-mazurski o koronawirusie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany