Koronawirus. Posiadasz maskę do nurkowania? Możesz pomóc lekarzom

2020-04-10 15:13 MROK
Ruszyła akcja zbiórki dla medyka
Autor: Maska dla medyka Ruszyła akcja zbiórki masek do nurkowania

Przed koronawirusem chroni… maska do nurkowania! Dlatego ruszyła akcja „Maska dla medyka”. - Każdy kto ma pełnotwarzową maskę do nurkowania może ją przekazać lekarzom, którzy są na pierwszej linii frontu walki z Covid-19 - mówi Ilirjan Osmanaj, jeden z inicjatorów i koordynatorów akcji.

Potrzeba matką wynalazku! Gdy towarem deficytowym na rynku są maski ochronne, chroniące szpitalny personel przed Sars-Cov-2, można wykorzystać te do… nurkowania. I nie jest to żart! Wystarczy drobna korekta maski i sprzęt do ochrony zdrowia gotowy! - Korzystając z doświadczeń włoskich oraz kolegów z Czech, skorzystaliśmy do swojego projektu z powszechnie dostępnej maski do amatorskiego uprawiania nurkowania, produkowanej i dystrybuowanej przez firmę Decathlon - mówi Ilirjan Osmanaj i tłumaczy, że taka maska zapewnia wymaganą szczelność, możliwość rozmowy i  w żadnym wypadku nie ogranicza widoczności. Chociaż daleko jej do ideału - spełnia swoją funkcję i to jest najważniejsze. - Maski zostają przez nas zmodyfikowane poprzez dodanie łącznika drukowanego w technologii 3D, do którego mocowany jest filtr o skuteczności wymaganej do zabezpieczenia użytkownika przed wirusem - tłumaczy Osmanaj i dodaje, że we Włoszech właśnie te maski zostały także dodatkowo wykorzystane jako wentylatorowy aparat wspomagający oddychanie pacjentów.

Wiadomo, że takich masek jest w polskich domach około 300 tysięcy. - Gdyby trafiły do szpitali, byłoby cudownie - mówi Osmanaj.

Każdy kto ma taką maskę, może skontaktować się z organizatorami akcji „Maska dla medyka” przez stronę internetową https://www.maskadlamedyka.pl/

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie i KLIKNIJ tutaj