Koronawirus w wielkopolskich szkołach. Znamy dokładne liczby

Koronawirus w wielkopolskich szkołach. Znamy dokładne liczby
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koronawirus w wielkopolskich szkołach. Znamy dokładne liczby

Kilka dni temu uczniowie z klas 1-3 wrócili do nauki w trybie stacjonarnym. Niestety, koronawirus w kilku placówkach znów daje się we znaki. Ile szkół przeszło ponownie na nauczanie zdalne lub hybrydowe? Znamy dokładne liczby dotyczące województwa wielkopolskiego.

Uczniowie klas I–III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej 4 maja. O pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u ucznia III klasy Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu informowaliśmy kilka dni temu. W poniedziałek (10 maja) zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono wśród uczniów Szkół Podstawowych nr 54 i 10 w Poznaniu, oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie. We wtorek z kolei, zakażenia pojawiły się m.in. w szkołach w podpoznańskim Biedrusku i Swarzędzu.

Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu powiedziała PAP we wtorek, że obecnie w 8 szkołach w regionie prowadzona jest nauka hybrydowa, natomiast w jednej nauka odbywa się całkowicie w trybie zdalnym.

Natomiast w przypadku przedszkoli, cztery z nich pracują w trybie hybrydowym, zaś 5 całkowicie zdalnie - w tym dwa przedszkola z Poznania.

Od 4 maja trwa odmrażanie polskiej gospodarki i różnych instytucji. To wtedy do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Od przyszłego poniedziałku (17 maja) do nauki prowadzonej w trybie hybrydowy mają wrócić uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej, oraz uczniowie szkół średnich.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 304 nowe przypadki SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 15 mieszkańców regionu.

UCZNIOWIE KLAS 1-3 WRÓCILI DO SZKOŁY
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE