Monopoly Poznań coraz bliżej! Wkrótce premiera kultowej gry w poznańskim klimacie!

2018-09-20 14:46 Redakcja ESKA INFO
Monopoly Poznań
Autor: pixabay.com Monopoly Poznań

Koniec prac nad poznańską edycją Monopoly. W październiku będziemy mogli zagrać w jedną z najpopularniejszych na świecie planszówek, gra właśnie trafiła do produkcji. Uroczysta premiera zaplanowana jest na 6 października, to wtedy pierwsi gracze będą mogli stawiać hotele i domki na lokalnych polach. Uroczystość uświetni obecność Pana Monopoly!

Mieszkańcy Poznania pozytywnie zareagowali na wiadomość o powstaniu gry Monopoly Poznań. Wielu z nich już nie może doczekać się pierwszej gry w planszówkę. Mimo, że premiera coraz bliżej, wciąż nieznana jest ostateczna lista pól. Tematem dyskusji jest więc, jakie pola znajdą się na planszy, a jakich nie będzie. Nad ostatecznym wyglądem planszy pracowano do końca wakacji.

– Wybór miejsc nie był łatwy i ważył się do samego końca. Żałujemy, że nie wszystkie miejsca, które braliśmy pod uwagę mogły znaleźć się na planszy, ale reguły gry są nieubłagane i na planszach Monopoly do zagospodarowania mamy tylko 28 pól – tłumaczy Karina Nelka, koordynator projektu z firmy Winning Moves, wydawcy gry. – Na szczęście ten wybór już za nami, jesteśmy z niego bardzo zadowoleni i wierzymy, że przypadnie do gustu także poznaniakom. Jestem jednak pewna, że dyskusje nad ostatecznym kształtem planszy z pewnością się pojawią i także to dodaje smaczku całej zabawie – wyjaśnia.

Na ostateczny wygląd planszy duży wpływ mieli sami mieszkańcy. To oni głosowali na zabytki oraz miejsca, które maja znaleźć się na pierwszym oraz najdroższym polu. Mieszkańcy wybierali również szkołę podstawową, która znalazła się na jednym z pól planszówki. Już teraz możemy zdradzić, że na Monopoly Poznań znajdziemy Ratusz, Stary Browar, Volksvagen Poznań i Bramę Poznania ICHOT. Pełną listę pól poznamy jednak na premierze.
Wydawca gry zdradził również, że jedno z pól jest przeznaczone dla Wyższej Szkoły Bankowej.

– Jako Wyższa Szkoła Bankowa działamy w Poznaniu od blisko 25 lat i przez ten czas staliśmy się znaczącym punktem na edukacyjnej mapie miasta. Dlatego uznaliśmy, że nie może nas zabraknąć również w poznańskiej edycji Monopoly. Dodatkowo bliska jest nam sama idea gry. Nawet, jeśli jest to tylko zabawa, to uczy przecież takich samych mechanizmów, jakich w realnym świecie uczymy naszych studentów, czyli przedsiębiorczości, planowania wydatków czy zarządzania finansami – wyjaśnia Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. – Na planszy Monopoly pojawi się najnowszy i najnowocześniejszy budynek dydaktyczny WSB, mieszczący się przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2a. Mam nadzieję, że właśnie to pole będzie dla graczy Monopoly istotnym punktem do zdobycia – tłumaczy.

Gra Monopoly Poznań trafiła do produkcji, premiera przewidziana jest na 6 października, wtedy też będzie można kupić planszówkę. Inicjatywa Monopoly Poznań jest wspierana przez Urząd Miasta.

Autor: Julia Wieczorek

>> Wielkopolska: Jakie imiona są najpopularniejsze w naszym województwie? Niektóre dziwią!

Zobacz TO WIDEO:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE