Poznań: Szkoła Podstawowa nr 46 zostanie rozbudowana! Jak będzie wyglądać?

2018-09-19 18:20
Rozbudowa szkoły podstawowej
Autor: UMP Rozbudowa szkoły podstawowej

"To będzie szkoła naszych marzeń" - tak twierdzą nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46, która mieści się przy ulicy Inowrocławskiej. Rozbudowa szkoły ma trwać do końca roku. W nowo wybudowanej części placówki mieścić się będą sale lekcyjne, pokój nauczycielski i biblioteka.

- Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 46 to dowód na to, że wspólnymi siłami można osiągnąć sukces. Pieniądze włożone w oświatę zwracają się z nawiązką. Takim założeniem kierujemy się w tej kadencji samorządu.- mówi zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski portalowi Poznań.pl.

Nowy odcinek szkoły będzie miał powierzchnię 450mkw. Trzy kondygnacje pomieszczą cztery sale dydaktyczne, pokój nauczycielski oraz bibliotekę. Do każdego pomieszczenia będzie można dojść z głównego budynku szkoły.

- Warunki nauki bardzo się poprawią. Dziś w szkole uczy się 460 dzieci. Dla klas 4-8 możemy przeznaczyć 10 pomieszczeń, a oddziałów jest 13. Lekcje trwają aż do godziny 17 -  powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 ,Tadeusz Badowski portalowi Poznań.pl

W rozbudowę szkoły zaangażowało się wiele osób. Projekt okazał się najlepszy w zeszłorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki czemu można było na niego przeznaczyć 500 tys. zł.
Na początku rodzice chcieli, aby młodsze dzieci uczyły się w specjalnych, nowych kontenerach, które miałyby stać przed szkołą. Plany uległy jednak zmianie.

- Pomyśleliśmy, że można dołożyć pieniądze i rozbudować już istniejący budynek. Dzięki temu zamiast dwóch sal lekcyjnych, udało się pozyskać aż sześć pomieszczeń - tłumaczy Badowski.

Rozbudowa zaczęła się na przełomie kwietnia i maja, a zakończy się w grudniu tego roku. To jednak nie koniec zmian, w przyszłym roku Szkoła Podstawowa nr 46 poddana będzie termomodernizacji.

Autor: Julia Wieczorek

>> Wielkopolska: Jakie imiona są najpopularniejsze w naszym województwie? Niektóre dziwią!

>> Ksiądz miesiącami więził ją i gwałcił. Ofiara w końcu doczeka się sprawiedliwości?

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE