Nie żyje Bernard Turski. Były starosta kościański miał 67 lat

2021-01-23 21:33 at
Nie żyje Bernard Turski. Były starosta kościański miał 67 lat
Autor: powiatkoscian.pl, ivoxis/cc0/pixabay Bernard Turski był związany z samorządem powiatu kościański od początku jego istnienia.

W sobotę, 23 stycznia zmarł Bernard Turski, były starosta kościański (2014-18) i członek zarządu powiatu kościańskiego obecnej kadencji. Pełniąc funkcję radnego był związany z samorządem powiatowym od jego powstania w 1998 roku do swojej śmierci. Zawodowo, jako lekarz weterynarii zajmował się leczeniem zwierząt, których był miłośnikiem. Bernard Turski miał 67 lat. Pozostawił żonę i córkę.

Nie żyje Bernard Turski

Dzisiaj (23 stycznia) w wieku 67 lat zmarł Bernard Turski, były starosta kościański i członek zarządu powiatu kościańskiego obecnej kadencji. Z samorządem powiatowym był związany od początku jego istnienia, pełniąc mandat radnego. Jak czytamy na stronie internetowej powiatu kościańskiego: "podczas kadencji, w której kierował administracją powiatową między innymi wybudowano halę sportową przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, internat dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie. Wybudowano także nowy budynek Wydziału Komunikacji i Dróg przy Starostwie Powiatowym w Kościanie. Bernard Turski dał się zapamiętać jako człowiek kontaktowy i otwarty. Zawsze był uśmiechnięty, miał poczucie humoru i dystans do siebie. Wszyscy pamiętamy Jego wokalny występ i taniec podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych. Był przełożonym, który lubił ludzi." 

PRZECZYTAJ: Pod chłopcami ZAŁAMAŁ się lód! Dramatyczna akcja na stawie we Wrześni

Zmarły Bernard Turski pochodził z Krotoszyna, gdzie urodził się 28 sierpnia 1953 roku. Z zawodu był lekarzem weterynarii. Studia wyższe na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej we Wrocławiu ukończył w 1978 roku. Następnie ukończył studia podyplomowe z zakresu Chorób Zakaźnych i Administracji Weterynaryjnej. W zawodzie pracował przez całe życie. Przez całe życie zawodowe był związany z Krzywiniem. Pozostawił żonę i córkę.

ZOBACZ: Olek i jego rodzina toczą nieustanną walkę! Nadzieją szczepionka z USA

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi