OGROMNE ilości narkotyków pod Poznaniem! Wielka akcja policji [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-02-10 12:15 BM
OGROMNE ilości narkotyków pod Poznaniem!
Autor: Wielkopolska Policja

Policjanci z Poznania przeprowadzili dwie akcje związane z przestępczością narkotykową. Ilość zabezpieczonego towaru jest ogromna. Łącznie zatrzymano 5 osób, którym grozi wiele lat pozbawienia wolności.

W piątek (31 stycznia) policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu przystąpili do realizacji sprawy nad którą pracowali od kilku miesięcy. - Była to kontynuacja innej sprawy narkotykowej z października 2019 r. W działania zaangażowani byli również policjanci z WDŚ KMP Poznań i z poznańskiej Grupy Realizacyjnej - opowiada Piotr Garstka z Wielkopolskiej Policji.

Akcja rozegrała się w Mosinie. Zatrzymano tam dwóch mężczyzn. - W pojeździe którym się poruszali, funkcjonariusze zabezpieczyli 46 kilogramów marihuany. Policjanci natychmiast przeszukali także hale magazynową, z której wyjechali mężczyźni. W jej wnętrzu zabezpieczono kolejne 84 kilogramy zielonego narkotyku - relacjonuje Garstka.

To jednak nie jedyna wielka akcja policji związana z przestępczością narkotykową. Niemal w tym samym czasie w Luboniu zatrzymano trzy osoby. - Jeden z mężczyzn, który poruszał się samochodem miał przy sobie 21 kilogramów marihuany. Drugi z zatrzymanych przebywał w mieszkaniu w Luboniu i gdy zauważył policjantów, przez okno balkonowe wyrzucił paczkę, w której schował 3 kilogramy narkotyku. Podczas przeszukania samochodu kolejnego z zatrzymanych, policjanci odkryli 20 kilogramów marihuany - dodaje Garstka.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków. Wszyscy zatrzymani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Grozi im do 12 lat więzienia.