Pijany 17-latek na motorowerze! "Rok szkolny rozpoczął z przytupem"

2021-09-07 13:47
Pijany 17-latek na motorowerze! Rok szkolny rozpoczął z przytupem
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Pijany 17-latek na motorowerze! "Rok szkolny rozpoczął z przytupem"

17-latek musiał mocno świętować rozpoczęcie roku szkolnego. Nastolatek został zatrzymany przez policję, gdy prowadził motorower pod wpływem alkoholu. - Nie wiemy, czy to z czarnej rozpaczy czy też z wielkiej radości, ale z pewnością 17-letni mieszkaniec gminy Jarocin, rok szkolny rozpoczął z wielkim przytupem - tłumaczą policjanci.

Do zdarzenia doszło w środę (1 września) na terenie gminy Jarocin. Jak informują mundurowi, 17-latek postanowił opić rozpoczęcie roku szkolnego. Chłopak musiał jednak wrócić jakoś do swojego domu więc skorzystał z motoroweru, co nie było mądrym pomysłem. - Niesiony fantazją i promilami zapomniał, że wjeżdżając z ulicy podporządkowanej na rondo, na którym obowiązuje pierwszeństwo przejazdu, pierwszeństwo mają Ci, którzy na rondzie się znajdują. Jego bezmyślny rajd na szczęście kilka minut później przerwali policjanci - tłumaczą mundurowi z Jarocina.

Okazało się, że 17-latek nie ma uprawnień do kierowania tego rodzaju pojazdem mechanicznym oraz, że w swoim organizmie ma ponad 1,5 promila alkoholu. - Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, nieletni przekazany rodzinie - dodają policjanci. To jednak nie koniec jego kłopotów. 17-latek odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia. Ponadto odpowie za kierowanie bez uprawnień.

Śledczy będą też ustalać, w jaki sposób nieletni wszedł w posiadanie alkoholu. Osobie, która przekazała alkohol 17-latkowi grozi m.in. 2-letnia kara więzienia.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE