Piła. Kradli auta w całej Polsce o ogromnej wartości! Trop za szefem gangu prowadził do Austrii [ZDJĘCIA]

2021-10-04 19:19
Piła. Kradli auta w całej Polsce o ogromnej wartości! Trop za szefem gangu prowadził do Austrii [ZDJĘCIA]
Autor: KPP w Pile Policjanci z Piły rozbili gang złodziei samochodów, który kradł je z terenu całej Polski. Jeden z tropów, który sprawdzali, zaprowadził ich za szefem gangu aż do Austrii.

Policjanci z Piły rozbili gang złodziei samochodów, który kradł je z terenu całej Polski. Łupem przestępców padło 12 pojazdów o wartości ponad 2 mln zł. W miejscu zatrzymania w województwie lubuskim znaleziono m.in. narkotyki i gotówkę w kwocie 100 tys. zł. Jeden z tropów, który sprawdzali policjanci z Piły, zaprowadził ich za szefem gangu aż do Austrii.

Piła. Kradli auta w całej Polsce o ogromnej wartości! Trop za szefem gangu prowadził do Austrii

Policjanci z Piły rozbili gang złodziej samochodów, którzy mieli "dziuplę" na terenie województwa lubuskiego. Mężczyźni ukradli na przełomie 2019 i 2020 r. 12 aut z terenu całej Polski, których wartość przekroczyła 2 mln zł. Mundurowi wpadli na ich trop po kradzieży pojazdu dostawczego marki Opel, do której doszło 24 lutego 2020 r. To wtedy ustalili, że podobne zdarzenia miały też miejsce w innych regionach kraju, a sprawcy przyjeżdżali na miejsce na ogół tym samym pojazdem, ale z innymi tablicami rejestracyjnymi. Okazało się, że użytkował go 41-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego w województwie lubuskim. Mężczyzna nie tylko był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, ale był również był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za kradzieże pojazdów na terenie Austrii. W drodze śledztwa udało się ustalić również dwóch innych członków gangu złodziej samochodów: 38- i 30-latka.

- Podczas realizacji zatrzymań na terenie województwa lubuskiego funkcjonariusze zabezpieczyli wiele części pochodzących ze skradzionych wcześniej pojazdów, gotówkę w kwocie około 100 tysięcy złotych, specjalistyczne narzędzia służące do popełnienia przestępstwa, środki odurzające oraz komplety dokumentów takich jak prawo jazdy, dowód osobisty oraz paszport zawierające nieprawdziwe dane osobowe - informuje policja w Pile.

Członkowie gangu złodziei samochodów zostali już tymczasowo aresztowani. 41-letni mężczyzna usłyszał 24 zarzuty związane z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą, posiadaniem narkotyków, posługiwaniem się innymi danymi osobowymi, poświadczeniem nieprawdy, podrabianiem dokumentów oraz kradzieży z włamaniem do kilkunastu pojazdów marki Fiat, Renault i Opel. Dwaj jego współpracownicy w wieku 30 i 38 lat usłyszeli łącznie 10 zarzutów związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieżą pojazdów oraz paserstwem. Wszystkim grozi kara do 10 lat więzienia.

Czytaj też: 70-latek złamał szlaban swoim kaskiem! Zaskakujące wydarzenia w Pile

Czytaj też: Poznań: Potrącił motocyklistę i uciekł. Policja szuka kierowcy

Piła. Kradli auta w całej Polsce o ogromnej wartości! Trop za szefem gangu prowadził do Austrii [ZDJĘCIA] 

Kolno. Złodziej włamał się do baru i przyrządził sobie kebaba
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE