Piła: Seniorki straciły oszczędności życia! Uwierzyły oszustom

2021-08-03 18:49
Piła: Seniorki straciły oszczędności życia! Uwierzyły oszustom
Autor: KPP w Pile Piła: Seniorki straciły oszczędności życia! Uwierzyły oszustom

Oszuści nie dają o sobie zapomnieć. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki zatrzymali ostatnio dwóch mężczyzn, którzy byli odpowiedzialni za trzy oszustwa seniorów, posługując się metodą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Na szczęście mundurowym udało się odzyskać część łupu!

Piła: Seniorki straciły oszczędności życia! Uwierzyły oszustom

W lipcu bieżącego roku trzy seniorki z Piły zostały oszukane metodą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. - Każde działanie wyglądało w taki sam sposób. Kobiety odebrały telefon od mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Pod legendą prowadzenia sprawy wprowadzania w obieg fałszywych banknotów przestępcy nakłonili kobiety do wypłaty pieniędzy. Gotówka trafiła w ręce oszustów. Łącznie łupem padło 88 tys. zł - wyjaśnia st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Zobacz: Szydłowo: Po "pracy" wsiadał na jednoślad i jechał na złomowisko

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile po uzyskaniu pierwszych informacji rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka dni później kryminalni zatrzymali na terenie Gorzowa Wielkopolskiego pierwszego mężczyznę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Otwocka. Policjanci odzyskali pieniądze w kwocie 22 tys. zł, które w całości pochodziły z oszustwa dokonanego na terenie Piły.

Dalsze działania pozwoliły ustalić personalia kolejnego sprawcy, który był odpowiedzialny za dwa pozostałe przestępstwa. Funkcjonariusze zatrzymali drugiego z mężczyzn na terenie województwa mazowieckiego. Był to także mieszkaniec Otwocka, ale w wieku 26 lat. Prowadzone postępowanie wyjaśniło, że mężczyzna jest odpowiedzialny nie tylko za dokonanie dwóch oszustw na terenie Piły, ale również może mieć związek z podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie kraju.

Sprawcy usłyszeli zarzuty oszustwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci szukają osób, mogących mieć związek z pobiciem mężczyzny w centrum Wrocławia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE