Poszedł na mszę z atrapą broni! Wierni w kościele byli przerażeni!

2020-02-16 22:10 SCH
Broń - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Przyszedł do kościoła z bronią.

Chwile grozy przeżyli uczestnicy wieczornej mszy świętej w kościele na ostrowskim Zębcowie (woj. wielkopolskie). Podczas nabożeństwa pojawił się mężczyzna, który miał być uzbrojony! Obecność mężczyzny wywołała wielkie poruszenie wśród wiernych.

Z atrapą broni w kościele. Uwagę uczestników mszy świętej w kościele na Zębcowie zwrócił mężczyzna, któremu zza paska wystawał tajemniczy przedmiot, przypominający broń.

Jak informuje policja, tajemniczy gość nie wyjął broni. Nikomu nic się nie stało. Msza dobiegła końca, a mężczyzna wyszedł ze świątyni. Zatrzymali go inni uczestnicy mszy do czasu przyjazdu policji, którą powiadomił kościelny.

Funkcjonariusze obezwładnili 46-letniego mężczyznę, który - jak się okazało - przyszedł do kościoła pijany. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie u mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego.

Przedmiotem, który doprowadził wiernych do konsternacji, była plastikowa atrapa broni. Policjantom nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego nastraszył wiernych w kościele. Zatrzymany mężczyzna zostanie przesłuchany w poniedziałek, kiedy wytrzeźwieje.