Poznań: 8-latek, który zginął pod kołami tramwaju też miał czerwone światło!

2019-07-16 14:50
8-latek miał czerwone światło
Autor: Paweł Jaskółka

Znamy coraz więcej szczegółów tragedii do jakiej doszło na początku czerwca na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego w Poznaniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że 8-letni Jaś przebiegał przez ulicę na czerwonym świetle. Taki sam kolor sygnalizacji miała motornicza, która prowadziła tramwaj.

Do tragicznego wypadku doszło 5 czerwca. 8-latek wbiegł pod koła tramwaju. Mimo 40-minutowej reanimacji nie udało się go uratować. Śledczy starają się dokładnie wyjaśnić szczegóły tego zdarzenia. TVN24 poinformował, że chłopiec znalazł się na torach w momencie, gdy miał czerwone światło.

- Z analizy monitoringu wynika, że 8-latek w momencie wejścia na przejście dla pieszych na torowisku miał czerwone światło - powiedział prokurator Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w rozmowie z TVN24.

Kilka dni temu śledczy poinformowali, że motornicza tramwaju miała także czerwone światło. Wynika z tego, że do wypadku doszło w momencie, kiedy dla tramwajów zdążyła zapalić się sygnalizacja zabraniająca wjazdu, a na przejściu dla pieszych nie zdążyło się jeszcze włączyć zielone światło.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE