8-latek miał czerwone światło

i

Autor: Paweł Jaskółka

Poznań: 8-latek, który zginął pod kołami tramwaju też miał czerwone światło!

2019-07-16 14:50

Znamy coraz więcej szczegółów tragedii do jakiej doszło na początku czerwca na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego w Poznaniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że 8-letni Jaś przebiegał przez ulicę na czerwonym świetle. Taki sam kolor sygnalizacji miała motornicza, która prowadziła tramwaj.

Do tragicznego wypadku doszło 5 czerwca. 8-latek wbiegł pod koła tramwaju. Mimo 40-minutowej reanimacji nie udało się go uratować. Śledczy starają się dokładnie wyjaśnić szczegóły tego zdarzenia. TVN24 poinformował, że chłopiec znalazł się na torach w momencie, gdy miał czerwone światło.

- Z analizy monitoringu wynika, że 8-latek w momencie wejścia na przejście dla pieszych na torowisku miał czerwone światło - powiedział prokurator Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w rozmowie z TVN24.

Kilka dni temu śledczy poinformowali, że motornicza tramwaju miała także czerwone światło. Wynika z tego, że do wypadku doszło w momencie, kiedy dla tramwajów zdążyła zapalić się sygnalizacja zabraniająca wjazdu, a na przejściu dla pieszych nie zdążyło się jeszcze włączyć zielone światło.