Poznań. Ceniony i nagradzany policjant robił TO ofiarom wypadków. Prokuratura oskarża też jego kolegów

2021-01-26 16:38 PAP Michał Michalak
Poznań. Ceniony i nagradzany policjant robił TO ofiarom wypadków. Prokuratura oskarża też jego kolegów
Autor: AndrzejRembowski/cc0/Pixabay.com

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ kończy śledztwo ws. policjantów KWP w Poznaniu, którzy są podejrzewani o udostępnianie danych ofiar wypadków firmom ubezpieczeniowym. Jeden z nich, ceniony, wielokrotnie nagradzany za swoją pracę funkcjonariusz już przyznał się do winy, ale śledczy badali także, czy są w to zamieszani jego koledzy. Okazuje się, że proceder trwał przez wiele lat.

Ceniony i wielokrotnie nagradzany policjant KWP w Poznaniu udostępniał dane ofiar wypadków firmom ubezpieczeniowym - tak twierdzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. Mężczyzna jest już na emeryturze, a w związku z tym, że pracował z pokoju z trzema kolegami, podejrzenie w tej sprawie padło też na nich.

- Chodzi o to, że przez 888 dni policjanci z jednego z wydziałów KWP w Poznaniu przekazywali dane ofiar wypadków firmom ubezpieczeniowym. Dane te "wypływały" z pokoju, w którym pracowało czterech policjantów. W toku postępowania jeden z nich przyznał się, że to on udostępniał dane. Weryfikacja jego zeznań z znacznym stopniu to potwierdziła, pozostali policjanci jeśli to robili, to sporadycznie - mówi prokurator rejonowy Olsztyn-Północ Arkadiusz Szulc.

Czytaj też: Spod płaszcza wyciąga PENISA i NÓŻ! Zboczeniec grasuje w Poznaniu?

Mimo to śledztwo ws. trzech policjantów KWP w Poznaniu zostało umorzone, bo nie można było "dostatecznie uzasadnić popełnienia przez nich przestępstwa". Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ nie rezygnuje za to ze skierowania aktu oskarżenia przeciwko cenionemu i wielokrotnie nagradzanemu policjantowi oraz innym byłym i obecnym mundurowym z Wielkopolski, wśród których jest m.in. szef jednego z komisariatów. Śledztwo w tej sprawie jest już na finiszu - wiadomo, że do udostępniania danych ofiar wypadków dochodziło w latach 2012-2019.

Czytaj też: Poznań NAJBRUDNIEJSZYM miastem w Polsce. Gdzie Warszawa, Kraków i Katowice? Precyzyjne wyliczenia

Czytaj też: Kościelny pogrzeb księdza, który popełnił samobójstwo. Tłumy pożegnały duchownego [ZAPIS RELACJI]

TYSIĄCE Polaków bawiło się w weekend w klubach i dyskotekach. Tam nie bali się obostrzeń i wirusa

Prokuratura wyjaśni czy dziadek zaniedbał wnuka

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!