Poznań: Coraz więcej nielegalnych wysypisk! Zatrważające statystyki [ZDJĘCIA]

Poznań: Coraz więcej nielegalnych wysypisk! Zatrważające statystyki
Autor: Straż Miejska Poznań Poznań: Coraz więcej nielegalnych wysypisk! Zatrważające statystyki

Mieszkańcy Poznania nie dbają o porządek. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Straż Miejską. Od początku roku ujawniono bardzo wiele nielegalnych wysypisk. Liczba jest zatrważająca. Takich miejsc jest niestety coraz więcej.

Straż Miejska Miasta Poznania poinformowała, że od początku 2021 roku ujawniono 316 nielegalnych wysypisk śmieci. To o 169 więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku.

- Już w marcu informowaliśmy o licznych zaśmieconych miejscach, które po interwencji strażników rejonowych odzyskały należny im „blask”. Wielokrotnie udało się rozwiązać tzw. śmieciową zagadkę i nie tylko doprowadzić do uporządkowania terenu, ale co jest równie ważne, do ukarania sprawców. Z pomocą przychodzili mieszkańcy i policjanci - informują strażnicy.

Tylko w kwietniu przeprowadzono kilka interwencji w Poznaniu. Posypały się mandaty w wysokości kilkuset złotych. Tak było m.in. w przypadku właściciela działki przy ul. Jeżynowej.

- Oprócz wszelkich możliwych odpadów komunalnych, na tym terenie porzucono betonowe płyty, odpady budowlane i części z demontażu samochodów. Do usunięcia odpadów został wykorzystany ciężki sprzęt. Jednak prace porządkowe przeprowadzono bezmyślnie, doprowadzając do zanieczyszczenia okolicznych działek - relacjonują strażnicy.

Właściciel otrzymał karę w wysokości 600 złotych, a koszt uporządkowania terenu wyniósł go 20 tysięcy złotych!

Z kolei na terenach zielonych przy ul. Koszalińskiej strażnicy Referatu Jeżyce natknęli się na porzucone wycieraczki samochodowe oraz płyty meblowe.

- Jeszcze w trakcie służby, po rozmowie z napotkanym mieszkańcem, funkcjonariusze ustalili adres sprawcy wykroczenia - tłumaczą.

Mężczyzna otrzymał mandat oraz lekcję ekologii z zakresu sprzątania i recyklingu odpadów. Dwa wysypiska zlokowalizowano także przy ul. Szwajcarskiej.

- Odnalezione strzępy dokumentów i konsultacja z dzielnicowym KP Nowe Miasto doprowadziła funkcjonariuszy do właściciela śmieci - wyjaśniają strażnicy.

Musiał on zapłacić łączną karę w wysokości 1000 złotych. Nieco mniej zapłacił właściciel śmieci porzuconych przy ul. Gnieźnieńskiej, bowiem nałożono na niego karę w wysokości 700 zł.

Stosy śmieci w Lesie Bródnowskim
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE