Poznań. Liceum organizuje lekcję religii dla... jednego ucznia! Kasa płynie...

i

Autor: geralt/cc0/Pixabay.com W liceum w Poznaniu na lekcje religii w jednej z klas przychodzi jeden uczeń. Reszta zrezygnowała

Czy to ma sens?

Poznań. Liceum organizuje lekcję religii dla... jednego ucznia! "Kasa płynie..."

2022-09-15 19:59

W liceum w Poznaniu na lekcje religii w jednej z klas przychodzi jeden uczeń. Reszta zrezygnowała, a córka pani Kingi zrobiła to po pierwszych zajęciach, które prowadzi katechetka. Odpływ młodych ludzi z lekcji religii widać w całej Polsce, a według badania CBOS z bieżącego roku w zajęciach uczestniczy tylko 54 procent uczniów szkół średnich w kraju.

Poznań. Liceum organizuje lekcję religii dla... jednego ucznia! "Kasa płynie..."

Tylko jeden uczeń chodzi na lekcję religii w jednej z klas w liceum w Poznaniu - informuje serwis wydarzenia.interia.pl. Na pierwsze zajęcia poszła również córka pani Kingi, bo kobieta jest katoliczką i ją na to namawiała, ale dziewczyna stwierdziła, że nie będzie na nie dalej chodzić. W czasie gdy cała klasa ma w tym czasie przerwę, lekcję religii dla jednego ucznia prowadzi katechetka. - (...) Kasa płynie, a cała klasa, poza jednym uczniem, snuje się po szkole. Albo są na korytarzu, albo ich jakiś nauczyciel zagoni do stołówki, bądź do biblioteki. Chociaż biblioteka jakoś niechętnie ich przyjmuje - mówi serwisowi wydarzenia.interia.pl mama licealistki. Podobnie wygląda sytuacja w liceum córki pana Pawła w Puławach, gdzie w 32-osobowej klasie na religię chodzi 4 uczniów. Mężczyzna dodaje, że razem z żoną zostawił w tej kwestii dziewczynie wolny wybór.

Taką samą decyzję podejmuje coraz więcej nastolatków w całym kraju. Jeszcze w 2010 r. w zajęciach religii brało udział, jak wynika z badań, 93 procent uczniów szkół średnich. W 2022 r., zgodnie z "Polskim pejzażem religijnym - z dalekiego planu" CBOS-u, na religię uczęszczało już tylko 54 procent z nich.

Czytaj też: Wpis policjantów z Gniezna oburzył internautów! "To jest chory przepis" [WIDEO]

Sonda
Czy lekcje religii powinny być organizowane w szkołach?
Czterolatek na gigancie. Przedszkolak sam poszedł na zakupy do marketu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE