Poznań. Pedofil-recydywista ARESZTOWANY! 75-latek miał zakaz zbliżania się do nieletnich! [NOWE FAKTY]

2020-09-24 20:59 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Poznań. Pedofil-recydywista ARESZTOWANY! 75-latek miał zakaz zbliżania się do nieletnich! [NOWE FAKTY]
Autor: Pixabay/ falco Poznań. Pedofil-recydywista ARESZTOWANY! 75-latek miał zakaz zbliżania się do nieletnich!

Poznań. Jest trzymiesięczny areszt dla 75-latka, który molestował chłopca w autobusie! W poniedziałek (21 września), 10-latek został zaatakowany przez mężczyznę. Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję, a chłopiec dokładnie opisał śledczym wygląd napastnika – ten już następnego dnia był w rękach służb. Szybko wyszło na jaw, że 75-latek był już karany za czyny pedofilskie i miał zasądzony zakaz zbliżania się do nieletnich!

Przypomnijmy do drastycznych scen w jednym z miejskich autobusów w Poznaniu, doszło w miniony poniedziałek (21 września), około godziny 13-tej. Pedofil zaczepiał tam 10-letniego chłopca!

- W tamtym momencie w pojeździe znajdował się niestety jedynie 10-letni chłopiec i 75-latek. Starszy mężczyzna zmusił chłopca do tzw. innej czynności seksualnej – poinformował PAP mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

10-letni chłopiec po powrocie do domu o całym zdarzeniu opowiedział rodzicom, ci natychmiast zgłosili sprawę policji.

- Chłopiec opisał wygląd tego mężczyzny. Opowiedział też, co ten mężczyzna do niego mówił. Na tej podstawie policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wytypowali sprawcę. Okazał się nim 75-latek, karany już w przeszłości za czyny pedofilskie – powiedział PAP Andrzej Borowiak.

75-letni mężczyzna, został zatrzymany we wtorek (22 września) po południu. Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego postawili 75-latkowi zarzut związany z molestowaniem 10-latka, a także zarzut naruszenia sądowego zakazu zbliżania się do nieletnich. Napastnik przyznał się prokuratorowi do zarzucanych przestępstw. W czwartek, 24 września sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. 75-latkowi może grozić nawet do 18 lat więzienia.

Idąc za ustaleniami poznańskich śledczych, okazało się, że 75-letni podejrzany kilka miesięcy temu wdarł się na teren przedszkola podając się za dziadka jednego z dzieci. Andrzej Borowiak w rozmowie z PAP wskazał, że wówczas w przedszkolu odbywało się przedstawienie, było wiele osób, wielu rodziców i mężczyzna nie miał możliwości zaczepienia żadnego dziecka.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Wzruszający pogrzeb mamy i Wiktorka. Grób tonie w kwiatach

Na ratunek samobójcy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.