Remont trasy PST w Poznaniu. Poznaliśmy dokładną datę!

i

Autor: ZTM Poznań Remont trasy PST w Poznaniu. Poznaliśmy dokładną datę!

Poznań. Remont PST coraz bliżej! Kiedy początek prac?

2022-06-10 10:43

Remont trasy PST w Poznaniu coraz bliżej. Właśnie rozstrzygnięto jedno z postępowań przetargowych. Czy już wiadomo, kiedy rozpoczną się prace? To będzie jednoznaczne z dużymi utrudnieniami dla mieszkańców miasta, którzy codziennie kursują na Piątkowo.

O zamknięciu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na kilka miesięcy wiadomo od dawna. Tory nie były nigdy wymieniane i wymagają gruntownego remontu. MPK Poznań poinformowała, że rozstrzygnięto przetarg na remont PST na odcinku od ulicy Roosevelta do przystanku Słowiańska. - Zakres przedsięwzięcia obejmuje kompleksową modernizację torowiska, a więc przede wszystkim wymianę szyn, podkładów i podsypki tłuczniowej - wyjaśniają przedstawiciele MPK Poznań. Wykonawca prac, czyli firma PORR musi teraz dopełnić formalności związane ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji i pozwoleń, aby następnie przystąpić do prac w terenie, które potrwają około 6 miesięcy od ich rozpoczęcia.

CZYTAJ: Poznań. Więcej tramwajów na Naramowice. Znamy szczegóły!

To jednak nie koniec informacji związanych z remontem PST. Trasa od przystanku Słowiańska do pętli os. Jana III Sobieskiego także będzie remontowana, ale przetarg na ten fragment nie został jeszcze rozstrzygnięty. Odrębne postępowanie przetargowe prowadzi Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. - W ogłoszonym postępowaniu oferty złożyło sześć firm. Obecnie prowadzone są czynności w zakresie weryfikacji poprawności złożonych ofert – informuje ZTM.

Pierwotnie prace remontowe miały się rozpocząć pod koniec czerwca 2022 roku. Ten termin do realizacji nie wydaje się być możliwy. Trasa PST może być zamknięta nawet do 10 miesięcy, co nie jest dobrą wiadomością dla mieszkańców Poznania, którzy codziennie docierają na Piątkowo.  - Po zakończeniu prac mieszkańcy zyskają odnowioną technicznie trasę, która będzie im służyć przez kolejne lata - mówił kilka tygodni temu Jan Gosiewski, dyrektor ZTM w Poznaniu. - Tramwaje będą kursować sprawniej i bezpieczniej. Wykonanie remontu pozwoli przywrócić pierwotne parametry eksploatacyjne, pozwalające na przejazd tramwajów z odcinkową prędkością nawet 70 km/h. Poprawi się również aspekt akustycznego oddziaływania trasy na okoliczne osiedla, przejazd tramwaju odnowionym torowiskiem powoduje mniejszy hałas - dodawał.

Sonda
Czy remont trasy PST sparaliżuje miasto?
ZDERZENIE TRAMWAJÓW W POZNANIU
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE