Premier Morawiecki załatwił SAMOCHÓD dla pięcioraczków W POTRZEBIE. Sukces "Super Expressu"

2021-02-02 18:06
Wielkie serce Morawieckiego
Autor: GRAFIKA SE Radosław Ślusarczyk Wielkie serce Morawieckiego

Rodzice pięcioraczków z Gniezna (woj. wielkopolskie) mogą spać spokojnie i nie martwić się, czym zawiozą dzieci na rehabilitację. Po naszej publikacji o charytatywnej zbiórce funduszy na zakup samochodu i opłacenie kosztownej fizjoterapii - premier Mateusz Morawiecki zaapelował o podarowanie rodzinie potrzebnego samochodu! Duże, rodzinne, nowe auto przekażą szczęśliwym rodzicom Fundacja PKO Banku Polskiego oraz Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju.

W Poznaniu 17 stycznia na świat przyszły pięcioraczki: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Ponieważ dzieci urodziły się 11 tygodni za wcześnie, przebywają teraz w inkubatorach, ale ich rodzice już myślą o ich przyszłości. Razem ze szpitalem przy ul. Polnej utworzyli zbiórkę pieniędzy na zakup samochodu i opłacenie niezbędnej rehabilitacji, której dzieci będą potrzebowały po wyjściu ze szpitala. Opisaliśmy to w „Super Expressie”. Artykuł przeczytał premier Mateusz Morawiecki i to na jego apel zareagowały dwie fundacje - Fundacja PKO Banku Polskiego oraz Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju.

CZYTAJ: Rodzice pięcioraczków dziękują premierowi! To dla nich NIEOCENIONA pomoc!

– Serdecznie gratulujemy dumnym rodzicom! Mamy świadomość, że przed nimi wiele wyzwań. Istotną częścią codziennego życia rodziny jest logistyka i transport. Aby im to ułatwić, przekazujemy komfortowy samochód – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – To nie pierwsze takie działanie. PKO Bank Polski i jego Fundacja podejmuje wiele inicjatyw i projektów wspierających polskie rodziny, którym można poprawić komfort życia. Wcześniej m.in. przekazała samochody rodzicom krakowskich sześcioraczków oraz podopiecznym Domu Dziecka w Kłobucku – dodaje.

CZYTAJ: Pięcioraczki z Gniezna dostały IMPONUJĄCE prezenty! Takie wsparcie robi wrażenie

- Wiemy, że to bardzo wyjątkowy moment w życiu rodziny, ale i ogromne wyzwanie. Dlatego bez wahania przekazujemy wsparcie i odpowiadamy na podstawową i konkretną potrzebę. Fundacja PFR prowadzi działalność w obszarze pomocy społecznej, ale także edukacji. Będziemy śledzić rozwój wyjątkowego rodzeństwa – dodaje Magdalena Grzankowska, prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Poród odbył się przez cesarskie cięcie i trwał zaledwie 15 minut. Wszystko odbyło się sprawnie i bez najmniejszych komplikacji. Na wcześniaki - już na sali operacyjnej - czekał sztab neonatologów z inkubatorami. W sumie przy porodzie brało udział aż 30 osób: lekarzy i członków personelu medycznego.

W Gnieźnie urodziły się pięcioraczki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE